הסכם גג בהרצליה צפוי להאיץ בנייה של שכונות חדשות

הסכם גג שנחתם בין עיריית הרצליה ומשרדי הממשלה בינואר 2016 אמור להוביל לבנייה של כ-7,500 דירות ב-3 שכונות חדשות: אפולוניה, גליל ים וקריית שחקים. לפי משרד האוצר, כל הדירות שייבנו תחת הסכם הגג ישווקו במסלול מחיר למשתכן, בהנחה משמעותית ממחירי השוק. לפי שר האוצר משה כחלון, דירות קטנות בשכונות החדשות צפויות להימכר בפחות ממיליון שקל.

במסגרת ההסכם, הממשלה תממן את הבנייה של שני מחלפים חדשים בכביש החוף – מחלף אפולוניה בצפון ומחלף הרב-מכר בדרום העיר, וכן את הרחבת רח' ז'בוטינסקי במרכז העיר והקמת פארק מטרופוליני באזור שכונת גליל ים.

מטרתו הכללית של הסכם הגג היא לאפשר הקמה מהירה של שכונות מגורים חדשות, כאשר המדינה מצידה מתחייבת לשווק קרקעות בקצב מואץ ולממן את בניית התשתיות ומבני הציבור בשכונות, בעוד שהרשות המקומית מתחייבת לבניה מואצת של אותם תשתיות ומבני ציבור, והוצאה מהירה של היתרי בניה.

כל השכונות בהסכם נמצאות כעת בשלבי תכנון, כאשר חלק משכונת גליל ים כבר אושר ונמצא בבנייה.

*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן. מידע העסקאות שבה מבוסס על נתוני רשות המיסים. המידע עלול להכיל שגיאות וליקויים. יתר על כן, שגיאות עשויות ליפול גם בהתאמה שבוצעה בסקירה בין עסקה מדווחת לשכונה או לאזור ולפרטי הדירה. יצויין עוד כי לא הותאמו דירות לכל העסקאות המופיעות בנתוני רשות המיסים. מידע האנטנות לקוח מדיווחי המשרד להגנת הסביבה והמידע המוצג עשוי להיות לא מעודכן או שגוי. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!