אלפי דירות חדשות בהנחה של 30% בגליל ים החדשה?

במסגרת הסכם הגג שנחתם עם עיריית הרצליה. מנהל מקרקעי ישראל עתיד לשווק בשנים הקרובות קרקעות לבניית כ-3,000 דירות חדשות בשכונת אפולוניה. כמו כן, מכיוון שכיום כל קרקעות המדינה משווקות במסלול "מחיר למשתכן", כל הדירות בשכונה החדשה עתידות להימכר במחיר "מוזל", של כ-25%-30% ביחס למחירי השוק.

מועד הגרלה ואכלוס: התב"ע (תוכנית בניין עיר) לשכונה עדיין לא אושרה, אך על פי הצהרות הממשלה, והסכם הגג, נראה שקרקעות לבניית כ-1,700 דירות בגליל ים החדשה ישווקו ליזמים בזמן הקרוב, ככל הנראה עד סוף 2016. במידה והקרקעות ישווקו עוד השנה, ייתכן שהגרלות לקניית דירה "מוזלת" יפתחו כבר במהלך 2017. עם זאת, סביר להניח שהמפתחות לדירות לא ימסרו לפני 2019.

גורם האי וודאות: יש לקחת בחשבון שמסלול "מחיר למשתכן" היא אחת מתוכניות הדגל של הממשלה הנוכחית ובפרט של שר האוצר, ושר הבינוי. לכן, חילופי אישים בתוך הממשלה או נפילת הממשלה עלולים להביא לגניזת התוכנית. במקרה כזה, קשה לדעת האם תושק תוכנית חילופית לשיווק דירות "מוזלות", ומה יהיה היקפה. כך או כך, כל עוד הקרקעות בגליל ים החדשה לא שווקו ליזמים עדיין אין לראות את שיווק אלפי הדירות המוזלות כעובדה מוגמרת.

*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן. מידע העסקאות שבה מבוסס על נתוני רשות המיסים. המידע עלול להכיל שגיאות וליקויים. יתר על כן, שגיאות עשויות ליפול גם בהתאמה שבוצעה בסקירה בין עסקה מדווחת לשכונה או לאזור ולפרטי הדירה. יצויין עוד כי לא הותאמו דירות לכל העסקאות המופיעות בנתוני רשות המיסים. מידע האנטנות לקוח מדיווחי המשרד להגנת הסביבה והמידע המוצג עשוי להיות לא מעודכן או שגוי. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!