הכי יקרה בעיר: בכמה נמכרו בתשפ"א הדירות הכי יקרות בערים מרכזיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
26/09/2021
הכי יקרה בעיר

העסקאות הכי יקרות שנעשו בכל עיר במהלך תשפ"א מציגה את ההבדלים העצומים בין המרכז לפריפריה. אם בבאר שבע הספיקו השנה 3.2 מיליון שקל כדי לכבוש את המקום הראשון, הרי שבתל אביב הדירה שבמקום הראשון עולה פי 34: יותר מ-100 מיליון שקל, עבור דירת ענק בשטח של 680 מ"ר בפרויקט יוקרה מול הים. אפילו שהדירה בתל אביב היא היקרה ביותר שנקנתה בישראל השנה, מדובר בפער עצום. 

"מעניין גם לראות שברשימת הערים שבהן דירות יוקרה עוקפות בקלות את תו המחיר של 10 מיליון שקל נמצאת גם נתניה, שבמקום הראשון בה נמצאת דירת 5 חדרים בשטח של כ-230 מ"ר שנמכרה ב-14 מיליון שקל – גם היא בפרויקט יוקרה מול הים", מציין טל קופל, מנכ"ל madlan.

הירקון 55, תל אביב-יפו

מחיר: 108,584,500 שקל

שטח: 680 מ"ר

חדרים: 6

הפרויקט היקר ביותר במדינה הוא David Promenade Residences ברחוב הירקון 55 בתל אביב, סמוך לטיילת ולים. הפרויקט הוא של היזם הנרי טייק, בעלי מלון דיוויד אינטרקונטיננטל.

הפרויקט החדש נבנה בקו הראשון לחוף, בין רחוב הירקון לטיילת הרברט סמואל, עם נוף לים התיכון. הוא סמוך למוקדי בילוי ותיקים שצפויים לפרוח מחדש בעשור הקרוב עם פתיחת הקו הסגול של הרכבת הקלה. מדובר בככר ביאליק, ככר מוגרבי, ורחובות אלנבי ובן יהודה. כמו כן הבניין קרוב לגן מאיר, לדיזנגוף סנטר ולשוק הכרמל.

הרכבת 22, ירושלים

פרויקט המסילה בירושלים (הדמיה: אהרונסון אמציה אדריכלים)
פרויקט המסילה בירושלים | הדמיה: אהרונסון אמציה אדריכלים

מחיר: 20,000,000 שקל

שטח: 312 מ"ר

חדרים: 9

מדובר בפרויקט חדש באזור המושבה הגרמנית, שהוקמה על ידי הטמפלרים במאה ה-19, והפכה לשכונת יוקרה עם השנים. הבניין נבנה בין רחוב עמק רפאים היוקרתי ופארק המסילה, שהוקם לאורך מסילת הרכבת ההיסטורית שעברה בעיר. רחוב עמק רפאים הוא יעד בילוי פופולרי עם בוטיקים, בתי קפה ומסעדות, ובעתיד צפוי לעבור לאורכו קו רכבת קלה (הקו הכחול). בגלל הערכים ההיסטוריים שלו האזור ברובו מיועד לשימור, כך שבנייה חדשה בו צריכה לתאום את רוח המושבה הוותיקה.

יפה נוף 34, חיפה

haifa (צילום: google maps)
יפה נוף 34, חיפה | צילום: google maps

מחיר: 10,900,000 שקל

שטח: 270 מ"ר

חדרים: 5

הנכס נמצא בבניין שעבר שימור לאחרונה, וממוקם במעלה רכס הכרמל על שדרות הנשיא המרכזיות, עם נוף למפרץ חיפה, ובסמוך לגנים הבהאיים, שזכו למעמד של אתר מורשת עולמי. הבניין עצמו הוא בניין היסטורי שנבנה ב-1922 והיה אחד מהבניינים הראשונים על רכס הכרמל. באזור יש קצת חנויות ובתי קפה, ומרכז הכרמל נמצא במרחק נסיעה קצרה (או הליכה של רבע שעה במעלה ההר).

הבנים 26, ראשון לציון

rishonLezion (צילום: google maps)
הבנים 26, ראשון לציון | צילום: google maps

מחיר:7,478,000 שקל

שטח: 666 מ"ר

חדרים: 10

אזור של וילות בצפיפות נמוכה שמוקף בבנייה חדשה וצפופה יותר ובאזור תעשייה. אין באזור חנויות או מקומות בילוי, ולמעשה היתרון שלו הוא הפסטורליה ותחושת המושב באזור שהופך לאורבני. מרכז העיר נמצא במרחק של כ-10 דקות באופניים או אוטו, והסמיכות לדרך המכבים מאפשרת יציאה מהירה מהעיר לכיוון צפון.

ינשוף 2, באר שבע

מחיר: 3,220,000 שקל

שטח: 296 מ"ר

חדרים: 5

אזור של וילות בקצה הדרום מערבי של באר שבע. הבנייה באזור הושלמה, אך פיתוח הפארקים ומבני הציבור עוד לא הושלם. עם זאת יש שפע של גינות קטנות באזור, ובמרחק של כרבע שעה הליכה ישנו פארק גדול. בסמוך לנכס יש קניון, ובית ספר יסודי נמצא במרחק הליכה. בצמוד לשכונה מדרום עובר תוואי נחל באר שבע, שמתוכנן בעתיד לעבור פיתוח כחלק מפארק ענק שמוקם בעיר.

המתמיד 23-25, רמת גן

ramatGan (צילום: google maps)
המתמיד 23, רמת גן | צילום: google maps

מחיר: 8,900,000 שקל

שטח: 202 מ"ר

חדרים: 5

רכישה על הנייר בפרויקט שבנייתו צפויה להסתיים ב-2025. שכונת הראשונים מסמנת את תחילת ההתיישבות בתחום רמת גן, במקום בו ב-1921 התיישבה "הקבוצה הקנדית" על שטח של 15 דונם. השכונה נמצאת בצמוד לרחוב ז'בוטינסקי הראשי, שבקרוב תעבור בו רכבת קלה תת קרקעית עם תחנה במרחק הליכה קצרה. מצפון לז'בוטינסקי נמצאים מתחם הבורסה ושכונת תל בנימין.

הקוממיות 1, בת ים

batYam (צילום: google maps)
הקוממיות 1, בת ים | צילום: google maps

מחיר: 8,085,896 שקל

שטח: 165 מ"ר

חדרים: 6

שכונת פארק הים החדשה נמצאת בשלבי בנייה ואכלוס ראשוניים. השכונה מוקמת בדרום בת ים בסמוך לחופי רחצה, שבינם לבין השכונה יפריד פארק גדול. בעתיד מתוכנן בלב השכונה פארק גדול משלה, ובינתיים במרחק הליכה יש עוד פארקים גדולים, כולל פארק בגין ופארק הפרפרים. מצפון לשכונה נמצא אזור התעסוקה של בת ים, שצפוי להפוך בעשורים הקרובים מאזור תעשייה מיושן למתחם תעסוקה מודרני. בקרוב ייהנו תושבי השכונה מגישה רגלית נוחה לרכבת הקלה למרכז תל אביב, רמת גן, בני ברק ופתח תקווה.

אהוד מנור 7, נתניה

מחיר: 14,000,000 שקל

שטח: 228 מ"ר

חדרים: 5

עיר ימים היא שכונת יוקרה עם מגדלי דירות חדשים ומלונות שנבנו בקו הראשון לים התיכון. מצפון לשכונה נמצאת שמורת האירוסים ומדרומה שמורת חוף פולג ושכונת הווילות רמת פולג. בשכונה נמצא קניון גדול, ומוסדות חינוך לכל הגילאים. היציאה מהעיר דרך מחלף פולג אורכת כחמש דקות, ללא פקקים, אך נסיעה למרכז העיר אורכת כ-15 דקות.

תמר 23, חולון

מחיר: 5,900,000 שקל

שטח: 269 מ"ר

חדרים: 5

קרית פנחס אילון, שידועה גם כשכונת ח-300, היא שכונה חדשה יחסית שנבנית בדרום העיר מאז שנות האלפיים המוקדמות, וכיום רוב מגרשי המגורים בה בנויים. השכונה מורכבת משילוב של דו-משפחתיים ומגדלי מגורים בני 9-16 קומות. בשכונה יש פארק מרכזי גדול ועוד גינות קטנות יותר, קניון שכונתי, בית ספר יסודי מצוין ותיכון נחשב. מדרום לשכונה ישנו אזור פתוח גדול עם דיונות נרחבות. בעתיד צפויה לקום בו שכונה חדשה, אך מרבית השטח עדיין יישמר במצבו הטבעי מאחר והוא כולל ערכי טבע רבים.

רוטברד ברוך 7, פתח תקווה

מחיר: 7,450,000 שקל

שטח: 380 מ"ר

חדרים: 8

שכונת בת גנים היא שכונת יוקרה של וילות בדרום פתח תקווה על היציאה למחלף גת רימון שעל כביש מכבית (471). בשכונה יש בית ספר תיכון ואולפן ישורון, ובשכונות כפר גנים הסמוכות ישנם מוסדות חינוך נוספים. מהשכונה יוצאת טיילת לאורך כביש מכבית שמאפשרת הליכה או רכיבה רציפה עד גבעת שמואל, ובמרחק של כ-10 דקות הליכה נמצא פארק יוסף קנופף. קניון גנים נמצא במרחק נסיעה קצרה, ובו מגוון חנויות ומקומות בילוי. הקירבה למחלף גת רימון מאפשרת יציאה וחזרה מהירים (יחסית לשכונות הפנימיות) מהעיר.

הכתבה "פערי ענק: מהי הדירה הכי יקרה בכל עיר בישראל?" מאת ליה אור, שהתפרסמה במאקו ב-6.9.21, התבססה על המחקר

גלו כל מה שחשוב לדעת לפני שקונים בית

פורסם לאחרונה