שאלות נפוצות

 1. באיזה פורמט וגודל ניתן להעלות תמונות לאתר מדלן?

  אפשר להעלות תמונות באחד מהפורמטים הבאים: jpeg, jpg, gif, bmp, png, tif.
  מבחינת גודל הקובץ אל תחששו. עלו את התמונות ואנחנו נסתדר.

 2. האם ניתן להעלות תרשים/תוכנית דירה?

  בטח, אפילו רצוי. אם תרשים הדירה שמור בקובץ PDF, יש להמיר אותו לאחד מהפורמטים הבאים: jpeg, jpg, gif, bmp, png, tif, tif.
  לחילופין, ניתן לשלוח לנו מייל עם התרשים ואנחנו נעלה אותו לאתר: desk@madlan.co.il.

 3. האם פרסום מודעה פרטית על מכירת/השכרת דירה בלוח הדירות הוא בתשלום?

  פרסום מודעה פרטית בלוח הדירות של אתר מדלן הוא ללא עלות וללא התחייבות.

 4. קיבלתי מייל ממדלן שכותרתו "האם המודעה שלך עדיין רלוונטית”. מה הוא אומר?

  שירות חדש שהשקנו לטובת הנוחות של מפרסמי הדירות במדלן. אנו שולחים מייל כל שבוע-שבועיים המאפשר למפרסם להקפיץ, למחוק או לעדכן את המודעה בקליק אחד, ללא צורך בכניסה לאזור האישי במדלן.

 5. שכחתי סיסמא לאתר, מה לעשות?

  לוחצים כאן לאיפוס סיסמה.
  אחרי שתמלאו את האימייל איתו נרשמתם, תקבלו לאימייל את הוראות האיפוס.

 6. פרסמתי את המודעה שלי בשיחת טלפון עם נציג מדלן, אך לא קיבלתי מייל עם שם משתמש וסיסמא?

  ראשית נמליץ לך לבדוק האם המייל הגיע לתיבת הספאם (דואר זבל), במידה והוא לא שם נשמח אם תשלחו לנו מייל עם מספר הטלפון שלכם לכתובת desk@madlan.co.il. ואנו נשלח לכם מייל חוזר עם פרטי הגישה למודעה שלכם.

 7. איך לפרסם מודעה חדשה בלוח דירות למכירה/להשכרה?

  לחצו כאן לפרסום מודעה חדשה.
  בדף החדש שנפתח ("מודעה חדשה") ממלאים את הנתונים המבוקשים ועוקבים אחרי ההנחיות. מומלץ מאוד להוסיף תמונות, מה שמשפר את סיכוי המכירה

 8. איך לעדכן/ למחוק מודעה קיימת?

  על מנת לעדכן או למחוק מודעה קיימת כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאזור האישי ולבחור "מודעות שלי" או פשוט ללחוץ על הלינק הזה משם בוחרים במודעה הרלוונטית ופועלים לפי הצורך לעדכון ושינוי פרטים או למחיקת המודעה.

 9. איך לצרף תמונות למודעה?

  על מנת לצרף תמונה למודעה כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאזור האישי ולבחור "מודעות שלי" או פשוט ללחוץ על הלינק הזה.
  לאחר מכן להיכנס למודעה בעזרת כפתור "עדכנו מודעה" ולגשת לכפתור "לחצו לעלות תמונות".
  המחשב יאפשר לכם לבחור את התמונות הרצויות וללחוץ ולאשר, לאחר הליך זה יש להמתין מספר שניות להופעת התמונות ולוחצים על כפתור "לחץ כאן לשמור!". מדלן, מאפשרת לך להעלות עד 10 תמונות לכל נכס, נצל זאת לשיפור נראות המודעה.

 10. המודעה שלי מפורסמת עם תמונות לא נכונות, מה לעשות?

  המודעות באתר מפורסמות באופן אוטומטי עם התמונות של הרחוב, שנלקחות משירות .Google street ניתן להחליף את התמונות האוטומטיות בתמונות שלכם על פי ההסבר לשאלה "איך לצרף תמונות למודעה?"

 11. המודעה שלי לא ממוקמת נכון על המפה, מה לעשות?

  כדאי לוודא שהכתובת שהזנתם במודעה היא הכתובת הנכונה וכוללת שם רחוב, מספר בית ועיר. כדי לשנות את מיקום הנכס על גבי המפה, יש להיכנס לאזור האישי ולעדכן את המודעה על פי ההסבר לשאלה איך לעדכן מודעה קיימת?"
  בטופס עדכון המודעה תוכל למצוא כפתור "מקמו את הנכס בעזרת מפה" ושם לגרור את האייקון האדום למיקום הרצוי וללחוץ על שמירת מיקום.

 12. ראיתי דיווח לא נכון של עסקה שהתבצע, מה עושים?

  עסקאות המוצגות באתר מבוססות על נתוני רשות המיסים. ככל שאתם חושבים שנפלה טעות כלשהי ביחס לפרטי עסקה כלשהי, נשמח לקבל פנייה מפורטת בצירוף אסמכתאות. אנחנו כמובן נבדוק ובמידת הצורך נעדכן.

 13. כמה מודעות אני יכול לפרסם?

  על מנת לשמור על מהימנות המודעות, משתמש רשאי לפרסם עד שתי מודעות במקביל בלוח הדירות למכירה/להשכרה.

 14. על אילו שנים מתבסס המדד של מחיר ממוצע למ"ר? על איזה סוג של דיור הוא מתבסס?

  המחיר למ"ר מבוסס על מדד שמשקלל עסקאות נדל"ן שבוצעו במשך תקופה של כחצי שנה (את התקופה המדויקת ניתן לראות בעת ריחוף עם הסמן של העכבר על "מדד מדלן"). המחיר מפורט לפי סוג הנכס, כאשר "מדד מדלן" הינו שקלול של כלל הנכסים.

 15. איך מחושב מדד השכירות של מדלן?

  מדד השכירות של מדלן מבוסס על מודעות להשכרה המתפרסמות ברשת האינטרנט. את התקופה המדויקת ניתן לראות בעת ריחוף עם הסמן של העכבר על "מדד השכירות של מדלן". כדאי לשים לב שמדובר על המחיר המבוקש על ידי המשכיר ולכן ייתכן ששכר הדירה בפועל מעט נמוך יותר.

 16. מה מקור העסקאות באתר?

  עסקאות המוצגות באתר מבוססות על מערכת מידע נדל"ן של רשות המיסים.

 17. מה כולל שטח הדירה הרשום בעסקאות?

  נתוני העסקאות שבוצעו, אשר מופיעים באתר מדלן, נשענים על מאגר המידע של רשות המיסים. על כן, שטח הדירה המופיע בעסקאות הינו שטח הדירה כפי שדווח לרשות המיסים באותה עסקה ספציפית (למעט מקרים חריגים בהם מסיבה כלשהי רשות המיסים לא נצמדה לנתון המדווח).

  כיצד מדווחים לרשות המיסים על שטח הדירה? אין אחידות באופן הדיווח. בדירות חדשות - במרבית המקרים הדירה מדווחת על פי כללי חוק המכר (דירות) (אינו משקלל את שטח המרפסות המחסן וחניות). בדירות יד שניה - במקרים רבים הדיווח נעשה על פי השטח הרשום בנסח טאבו, שלעיתים קטן מהמציאות או על פי השטח לצורך ארנונה שגם הוא מחושב בצורה שונה בכל עירייה. אך כאמור, אין אחידות ואין להסיק בהכרח מהשטח המדווח בעסקה לשטח הדירה בפועל.

  העובדה כי אין אחידות בשיטת הדיווח מובילה לעיתים למצבים בהם דירה שנמכרה מספר פעמים במועדים שונים, יכולה להופיע עם שטח דירה שונה בכל עסקה.

  מדלן פועלת לטייב את נתוני העסקאות. ככל שנפלו טעות או חוסר דיוק בנתוני העסקה, נשמח לקבל אסמכתא לנתון המדוייק על בסיסה נוכל לבחון עדכון הנתונים באתר.

 18. האם המחירים כוללים מע"מ?

  כן.

 19. לא מצאתי את הפרויקט שאני מחפש

  במדלן אלפי פרויקטים חדשים בכל רחבי הארץ, וצוות התוכן שלנו מוסיף פרויקטים חדשים כל הזמן. אם בכל זאת לא מצאתם את הפרויקט שחיפשתם, שלחו לנו אימייל עם כמה שיותר פרטים עליו על מנת שנוכל להוסיפו ל-info@madlan.co.il.

 20. מה זה "רישום בטאבו"?

  רישום בטאבו מאפשר להעריך אם הנכס רשום בטאבו. באופן עקרוני, על מנת שנכס יהיה רשום בטאבו ישנם שלושה שלבים עקריים:
  שלב ראשון - רישום פרצלציה: זוהי תוכנית בה מחלקים את האדמה לגושים וחלקות
  שלב שני - רישום בית משותף: כל מבנה שיש בו שתי דירות ויותר יירשם בדרך כלל כבית משותף בדרך זו מתבצעת חלוקת חלקת קרקע לתת חלקות (דירות).
  שלב שלישי - רישום בטאבו: לאחר סיום השלבים, הדירה תרשם על שמכם בטאבו
  שימו לב כי המידע איננו מהווה בשום צורה תחליף לבדיקה פרטנית בטאבו!
  למידע נוסף אתם מוזמנים לבדוק בלינק הזה

 21. מאיפה מידע האנטנות הסלולריות?

  המידע על האנטנות באתר לקוח מהמשרד להגנת הסביבה בלינק הזה וזה.

 22. מהי עוצמת קרינה הרשומה לאנטנות סלולריות ומה העוצמה המותרת?

  עוצמת הקרינה ביחידות של מיקרו ואט לסמ"ר. להלן מקורות רשמיים למידע נוסף:
  בקובץ האנטנות הפעילות של המשרד להגנת הסביבה ישנה עמודה הנקראת "אחוז מסך החשיפה שקבע ארגון הבריאות העולמי". בנוסף, בקישור להלן ישנה סקירה של מרכז המחקר והמידע של הכנסת העוסקת גם ברמות קרינה.

 23. מה זה דרוג מדלן לבתי ספר?

  דירוג מדלן לבית ספר מבוסס על דירוג ההישגים במקצועות הליב"ה בבחינות המיצ"ב שנערכו בשנים 2009 עד 2016. הדירוג מחושב כממוצע המיקום היחסי (עשירונים) של בית הספר במקצועות השונים, מוכפל ב-10. לדוגמא, לבית ספר שדורג בעשירון 8 במבחן האנגלית ו-7 במבחן מתמטיקה, דירוג מדלן הינו 75. משמעות הדירוג היא שבבממוצע על פני מקצועות הליבה בכ-75% מבתי הספר קיבלו ציוני מקצוע שווים או נמוכים מאלו שהתקבלו באותו בית הספר. בנוסף חושב דירוג לכל עיר כממוצע ממושקל של דירוגי בתי הספר בעיר, לפי מספר התלמידים בהם. יובהר כי המדד מהווה אינדקטור בלבד וכדי לקבל את התמונה המלאה על הישגי בית הספר יש לקרוא את דו"ח המיצ"ב הרשמי במלואו.

 24. מאיפה לקוח המידע על בתי הספר?

  תוצאות בחינות המיצ"ב המוצגות באתר מבוססות על מערכת מידע בתי הספר של משרד החינוך.

 25. מאיפה מידע על האלימות ואווירת הלימודים בבתי הספר?

  דוח המיצ"ב מורכב משני חלקים: מבחני הישגים, ושאלוני האקלים והסביבה הפדגוגית. מבחני ההישגים במיצ"ב נועדו לבחון באיזו מידה עומדים תלמידי ביה"ס היסודי ותלמידי חטיבת הביניים ברמת הדרישות המצופה על פי תכנית הלימודים בארבעת מקצועות הליבה: שפת אם, מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה ואנגלית, - ובשתי דרגות כיתה: ה' ו ח'. בשפת אם נערכה בחינה גם בכיתה ב'. ממצאי האקלים והסביבה הפדגוגית במיצ"ב נועדו לספק תמונה העולה מהשאלונים שהועברו לתלמידים ומהראיונות שנערכו עם המורים. ממצאי האקלים והסביבה הפדגוגית מוצגים כטענות אודות בית הספר ואווירת הלימודים אשר הוצגו בפני תלמידים או מורות, ואחוז הנשאלים שהסכימו עם הנאמר בכל טענה. באתר מוצגים מספר מחלק מתוצאות אלו.

 26. מאיפה המידע על השכנים והסביבה בדפי המידע?

  המידע הסוציו-אקונומי מבוסס על מפקד 2008 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 27. מי עומד מאחורי האתר?

  קראו עלינו כאן.

 28. צריכים סיוע נוסף?

  פנו אלנו באימייל info@madlan.co.il או בטלפון 077-6704417

כמה הבית שלי שווה?

לקבלת מידע נוסף באימייל הרשמו לשירות הבית שלי בחינם
@
בהרשמה אני מאשר קבלת דיוורים ופרסומות בהתאם לתנאי השימוש