נתיבים מיוחדים לאוטובוסים צפויים לייעל את מערך התחבורה הציבורית

במסגרת תכנית "מהיר לעיר" של משרד התחבורה, נחתמו הסכמים עם רשויות רבות במרכז הארץ, בהן הרצליה, בנוגע לסימון נתיבים חדשים לתחבורה ציבורית בשטחן. התכנית מיועדת לייצר העדפה לתחבורה ציבורית, תוך יצירת רצף של נתיבים, שיאפשרו קישוריות יותר טובה בין ערים במטרופולין המרכז (ראו מפה אינטראקטיבית).

בהרצליה נבחרו לטובת הפרויקט צירים מרכזיים כגון ירושלים, סוקולוב, בן גוריון והרב קוק שזוהו כבעלי פוטנציאל לשרת מספר גבוה של נוסעים בתחבורה הציבורית ולשפר את ההתניידות אל מחוץ לעיר ובתוכה. מי שיגור ברחובות הללו ובסמוך אליהם צפוי ליהנות מתחבורה ציבורית מהירה יותר לעומת שאר חלקי העיר, ושירות תדיר ליותר יעדים.

הרשויות שחתמו על ההסכם הן תל אביב, רמת גן, כפר סבא, רעננה, ראשון לציון, הרצליה, בני ברק, גבעתיים, רמת השרון, אור יהודה, פתח תקווה, בת ים, חולון, לוד, רמלה, הוד השרון וקריית אונו. גם כבישים מהירים ובין עירוניים עתידים להיות חלק מהתכנית, ביניהם נתיבי איילון וכביש 2.

בין היתר כוללת התכנית מתן העדפה לאוטובוסים בתשתית וברמזורים, תגבור מערכת קווי האוטובוסים, שיפור מסלולי הקווים וכן הנגשת התחנות ושיפור התשתיות להולכי רגל בסביבתן. הנתיבים החדשים מיועדים להיכנס לשימוש במהלך 2018-2019.

פרויקט "מהיר לעיר" צפוי להיטיב עם נוסעי האוטובוסים, ואף למשוך משתמשים חדשים. אך מן העבר השני, יחד עם הוספת נתיבי התחבורה הציבורית, קווי אוטובוס חדשים והגברת התדירות רמת הרעש ברחוב עלולה לגבור. בנוסף, רוחב הכבישים מוגבל והתוספת תבוא על חשבון נתיבי נסיעה קיימים לרכב פרטי או חניות לאורך הרחוב.

נתיבי תחבורה ציבורית חדשים בהרצליה

*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן. מידע העסקאות שבה מבוסס על נתוני רשות המיסים. המידע עלול להכיל שגיאות וליקויים. יתר על כן, שגיאות עשויות ליפול גם בהתאמה שבוצעה בסקירה בין עסקה מדווחת לשכונה או לאזור ולפרטי הדירה. יצויין עוד כי לא הותאמו דירות לכל העסקאות המופיעות בנתוני רשות המיסים. מידע האנטנות לקוח מדיווחי המשרד להגנת הסביבה והמידע המוצג עשוי להיות לא מעודכן או שגוי. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!