3 קווי רכבת קלה אמורים לחצות את העיר בעתיד

שלושה קווי רכבת קלה - הירוק, הצהוב והוורוד - צפויים להיבנות בעיר בעתיד ועשרות תחנות יוקמו ברחביה, לפי תוכניות של חברת נת"ע המקימה את המערכת. שני קווים יחברו את העיר עם תל אביב וערי המרכז, בעוד שהשלישי יחבר אותה עם ערי השרון.

הקו הירוק אמור לצאת מהרצליה פיתוח לכיוון תל אביב, דרך מספר שכונות חדשות שמתוכננות לקום בעתיד לאורך קו החוף בתחומי הרצליה ותל אביב. הקו ימשיך דרומה לחולון וצפון ראשון לציון, שם הוא אמור להתחבר עם קווים נוספים. הקו נמצא בשלבי תכנון מתקדמים, ובנייתו צפויה להתחיל כבר בשנת 2019 לפי חברת נת"ע, האחראית על הפרויקט.

מסלול הקו הצהוב ייצא ממרכז העיר ויעבור דרך רח' בן גוריון וסוקולוב ברמת השרון לכיוון צפון-מזרח תל אביב, גבעתיים, רמת גן ודרום תל אביב. התחנה הסופית של הקו בצומת חולון, שם הוא יתחבר לקווים נוספים ולרכבת ישראל. הקו הצהוב נמצא בשלבי תכנון ראשוניים.

הקו הוורוד אמור לחבר בין שני צידי העיר. הוא מתוכנן להתחיל במרינה של הרצליה ולעבור דרך הרצליה פיתוח, מחלף שבעת הכוכבים ורח' ארלוזורוב. משם הוא יחצה את מרכז העיר מדרום לצפון וימשיך לכיוון רעננה וכפר סבא עד כביש 6. הקו מתוכנן במתכונת של BRT (אוטובוס מהיר ורב-קיבולת, בדומה למטרונית בחיפה) ונמצא בשלבי תכנון מוקדמים.

הקווים השונים צפויים להשפיע רבות על חוויית המגורים ושוק הנדל"ן בעיר. ממקום שתושביו תלויים ברכב הפרטי או באוטובוסים כדי להתנייד, המערכת החדשה אמורה לספק חלופות תחבורתיות מהירות ונוחות. כמו כן, בניית תשתית הקווים והתחנות לאורך הרחובות הראשיים של העיר תהפוך אותה למקום מרכזי ופעיל יותר, וכן יש תוכניות לקדם בנייה גבוהה במקומות מסוימים לאורך התוואי. לכן, הקרבה לתחנות עתידיות של הרכבת הקלה צפויה להוות יתרון וגורם שמשביח נכסים באופן כללי.

*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן. מידע העסקאות שבה מבוסס על נתוני רשות המיסים. המידע עלול להכיל שגיאות וליקויים. יתר על כן, שגיאות עשויות ליפול גם בהתאמה שבוצעה בסקירה בין עסקה מדווחת לשכונה או לאזור ולפרטי הדירה. יצויין עוד כי לא הותאמו דירות לכל העסקאות המופיעות בנתוני רשות המיסים. מידע האנטנות לקוח מדיווחי המשרד להגנת הסביבה והמידע המוצג עשוי להיות לא מעודכן או שגוי. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!