10 נקודות על מחיר מטרה


שתפו בפייסבוק

1. למה בכלל אתם חייבים להכיר את תוכנית "מחיר מטרה"?

כי התוכנית מאפשרת לכם לקנות דירות בהנחה של 20%, שיכולה להגיע למאות אלפי ש"ח! למשל בראש העין בו דירות 4 חדרים יעלו לכם כ-1,000,000 ש"ח לעומת מחירי השוק של כ-1,400,000 ש"ח. תוכנית מחיר מטרה מיועדת גם למשפרי דיור וגם לרוכשי דירה ראשונה.

עם החלפת הממשלה בתחילת 2015 עצר שר האוצר את המשך ישום התוכנית. עד עצירת התוכנית המדינה הספיקה ליישם את תוכנית "מחיר מטרה" בשני ישובים, ראש העין ומודיעין, בהן ישווקו כ-1,250 דירות מוזלות במסגרת התוכנית.

במקביל לעצירת תוכנית "מחיר מטרה", שר האוצר החדש משה כחלון החזיר את תוכנית "מחיר למשתכן", שבדומה ל"מחיר מטרה" היא צפויה לייצר דירות בהנחה משמעותית. לחצו כאן לקבלת מידע נוסף על תוכנית "מחיר למשתכן".

2. האם אתם זכאים להטבה?

מחיר מטרה אינו מוגבל לרוכשי דירה ראשונה בלבד. זאת אומרת שתוכלו לרכוש דירה בהנחה במסגרת מחיר מטרה, גם אם אתם בעלי דירה קיימת! את הזכאות שלכם תוכלו להעריך בעזרת השאלות בטופס שהכנו לכם בתחתית הדף. אם נשים בצד לרגע את הפרטים הקטנים, אתם צריכים להחזיק תא משפחתי, כלומר שאתם זוג נשוי או ידועים בציבור, או שיש לכם ילד (גם אם אינכם בזוגיות), או שהנכם רווקים בני 35 ומעלה ואם כבר יש דירה בבעלותכם, פשוט תצטרכו למכור אותה שנה אחרי שתקבלו לידכם את הדירה שרכשתם במסגרת מחיר מטרה.

3. מה הן הדירות שימכרו במסגרת "מחיר מטרה"?

מדובר בדירות שיהיו בפרויקטים מיועדים בראש העין ובמודיעין, בהם המדינה מכרה לקבלן את הקרקע רק אחרי שהוא התחייב למכור דירות במחיר נמוך שקבעה המדינה מראש. בכל פרויקט כזה כ-60%-75% מהדירות ימכרו לציבור במחיר הנמוך ("מחיר המטרה"). עוד כדאי לציין, שהקבלנים מחוייבים שמפרט הדירה שהם מוכרים לכם במסגרת התוכנית יעמוד בסטנדרטים שהגדירה המדינה.

4. איפה בארץ ימכרו כאלו דירות?

בניגוד לתכנון המקורי תוכנית "מחיר מטרה" יושמה בשני ישובים בלבד, ראש העין ומודיעין. סך הדירות המוזלות שישווקו במסגרת התוכנית עומד על כ-1,250 יחידות.

5. מתי תוכלו לרכוש דירות "מחיר מטרה"?

המדינה מכרה לקבלנים קרקעות בראש העין ומודיעין במסגרת תוכנית "מחיר מטרה" בתחילת 2015. מכירת הדירות המוזלות לציבור תערך רק לאחר קבלת היתרי בניה, כנראה במהלך 2016.

6. האם הקבלנים יוכלו לעלות מחירים של דירות "מחיר מטרה"?

לא. זו הסיבה שקוראים לתוכנית "מחיר מטרה". המדינה מכתיבה מראש תקרה למחיר הדירות בפרויקט, והקבלן לא יוכל להעלות את מחיר הדירות מעליה.

7. האם יהיו דירות כאלו לכולם?

התוכנית הייתה אמורה לכלול עשרות אלפי דירות מוזלות בשנה, אך בפועל התוכנית נעצרה מיד לאחר החלפת הממשלה ב-2015, ותכלול סך הכל כ-1250 דירות מוזלות. במקביל לעצירת תוכנית "מחיר מטרה" החזירו ליישום את תוכנית "מחיר למשתכן", שגם היא נועדה בכדי לייצר דירות מוזלות לחסרי דירה. לחצו כאן על מנת ללמוד על תוכנית "מחיר למשתכן".

8. אני חייב לגור בדירת מחיר המטרה אחרי שקניתי אותה?

לא, אמנם, אם תמכרו את הדירה לפני שיעברו 5 שנים, תחויבו לשלם למדינה 250,000 ש"ח, מצד שני, מותר לכם להשכיר את הדירה שקניתם ולשכור דירה במקום אחר.

9. מעניין אותי, אז איך אני קונה דירת מחיר מטרה?

כדי לרכוש דירת "מחיר מטרה" תצטרכו להחזיק בתעודת זכאות המעידה על כך שאתם זכאים. הנפקת תעודת זכאות נמצאת באחריות משרד הבינוי אך נכון לעכשיו עדיין לא ניתן להוציא תעודות אלו. עד אז, הרשמו בחינם למדלן (בטופס שנמצא בהמשך דף זה) ותוכלו להישאר מעודכנים ולקבל מידע חשוב שיסייע לכם בתהליך חיפוש הבית שלכם!

הרשמו לעדכונים ממדלן על מחיר למשתכן

@

איזה דירה אתם מחפשים?

מלאו את הטופס להערכת* זכאות למחיר למשתכן:


*הבהרה: האמור אינו ייעוץ משפטי או שמאי ולא ניתן להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקאות. האמור אינו ממצה ואינו מציג את כל הדרישות והתנאים. בכל עסקה יש לקבל ייעוץ ספציפי מבעל מקצוע מתאים. הצעת החוק טרם אושרה. ייתכן שהחוק כשיאושר יכלול שינויים שאינם באים לידי ביטוי בסקירה זו. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח