בית ספר אביגדור ורשה, קרית אונו

מידע כללי על בית ספר אביגדור ורשה, קרית אונו

כתובת: קרית אונו, נחל גמלא 10

סוג: יסודי

כיתות: גן - ו

פיקוח: ממלכתי

סוג חינוך: רגיל

מספר תלמידים: 211

מספר כיתות: 5

תלמידים בכיתה: 24.0

שנת הקמה: 2011

טלפון: 03-7443061

מנהל/ת: צופיה כהן

רשות חינוך: קרית אונו

יום לימודים ארוך: לא

באופק חדש: כן

סוג חינוך: רגיל

מעמד ביה"ס: רשמי

שפת לימוד: עברית

סקטור: יהודי

חוות דעת של הגולשים

יתרונות:

 • קטן ומשפחתי כל ילד עולם ומולאו המנהלת מכיר...
 • בית ספר חדש. הצוות מכיר את כל הילדים. יש י...
 • קהילתי ומשפחתי מאד

חסרונות:

 • בחורף מי גשם מצטברים בשלוליות בחצר הפנימית...
 • חסר פעילויות העשרה וחוגים שנובע מצעירותו ש...
 • אין ממש חסרונות.

מה אתם חושבים על בית הספר אביגדור ורשה, קרית אונו?

מפת הסביבה

 • מגורים
 • מסחר או תעשייה
 • מבנה ציבורי
 • פארק, גינה
 • אחר

הכירו את השכונה: עבר הירדן

מחירי דירות:

מדד מדלן*: 2,302,000 ש"ח

מדד למ"ר: 20,500 ש"ח
מספר הדירות שנמכרו: 62

מחירי שכירות מבוקשים:

מדד השכירות של מדלן*: 6,110 ש"ח

מדד שכירות למ"ר: 55 ש"ח
מדד תשואת שכירות: 2.9%

מחירון דירות לפי חדרים

חדרים דירות חדשות
4 2,156,000
5 2,454,000
דירות מיוחדות 3,304,000

מחירון שכירות מבוקשת לפי חדרים

חדרים שכירות מבוקשת תשואה
4 6,040 3%
ברחוב גמלא, שהינו הרחוב המערבי ביותר בשכונה, יש עתודות להקמת 5 בניני מגורים בני 9 קומות. מבין חמשת הבניינים ברחוב, שני הבניינים הדרומיים יותר נבנו כבר ב-2005 (גמלא 1 וגמלא 3), בניין שלישי נמצא כיום בבנייה ושיווק (גמלא 5), ובנייתם של השניים הצפונים יותר עדיין לא החלה (גמלא 7 וגמלא 9). ממערב לרחוב גמלא, בגבול המערבי של השכונה, ישנו שטח פתוח עם צמחיית פרא המקנה לתושבי הרחוב תחושה של שקט וריווח, בפרט לדירות הפונות לכיוון מערב. אבל לא בהכרח לאורך זמן. בכל המתחם המערבי צפויים להבנות מגדלי משרדים ואזורי מסחר! אם אתם שוקלים לרכוש דירה בבניין ברחוב נחל גמלא, חשוב שתהיו מודעים לכך שעשוי לקום אזור משרדים ומסחר ממש בסמוך לדירתכם. בנוסף לכך חשוב לדעת כי על פי התוכנית שאושרה, גובה מבנים אלו עשוי להגיע ל-7 קומות מעל הקרקע (ועד 4 קומות תת קרקעיות), ולכן במידה והדירה בה אתם מתעניינים היא בקומות 1-7 קחו בחשבון שייתכן ובתוך מספר שנים הנוף לכיוון מערב ייחסם.
כחלק מהתוכנית לפינוי מחנות צה"ל לדרום הארץ, גם בסיס תל השומר צפוי להתפנות ובמקומו תוקם שכונת ענק עם כ-11,500 דירות חדשות. על פי התוכנית הנוכחית, בנייני המגורים בשכונה החדשה יגיעו לכ-15 קומות, ובנוסף יוקמו גם אזורי משרדים ומסחר. בניית שכונת הענק, אמורה להוות מטרד משמעותי (בעיקר אבק) למי שגר בסביבה, ובפרט לתושבי השכונות הדרומיות של קרית אונו, שכונת עבר הירדן ושכונת קיראון, והשכונות הצפוניות של אור יהודה. אפשר להתנחם בכך שצפוי לעבור זמן רב עד ישום התוכניות, כשנכון לעכשיו תאריך היעד לפינוי הבסיס הוא 2020 (לפני עיכובים שיכולים לצוץ בדרך). בשורה התחתונה: אם אתם חושבים לעבור לאזור הדרומי של שכונות עבר הירדן או קיראון, או לחלופין לצפון אור יהודה, חשוב להיות מודעים לכך שבעוד כ-5-10 שנים אתם עשויים למצוא את עצמכם גרים בסמוך לאחד מאתרי הבנייה הגדולים במדינה.
לאחר גל פריצות לבתים ורכבים במהלך 2014, החל מתחילת 2015, תושבי שכונת "עבר הירדן" התארגנו לתורנות סיורים ליליים ברכבם ברחובות השכונה. הסיורים של תושבי השכונה, שידועה באווירה הקהילתית והגיבוש בקרב בתושבים, הביאה להקטנה משמעותית במספר הפריצות לרכבים ובתים. לפי נתוני המשטרה יש ירידה מרשימה של כ-70% במספר הפריצות לדירות ורכבים בשכונה, ביחס לשנת 2014.
ניתן לראות פער מחירים גבוה במיוחד בין פרוייקטים שונים בתוך השכונה. כיום משווקות דירות בשני פרויקטים בשכונה. חברת אזורים, בצד הדרום מזרחי של השכונה, מוכרת דירות 5 חדרים במחיר ממוצע של כ-2.4-2.5 מיליון ש"ח. ואילו בצד המערבי של השכונה, במרחק 3 דקות הליכה בלבד מאזורים, במיקום שלא שונה מהותית, משווקת חברת נחום אליעזר קבלני בניין בע"מ דירות 5 חדרים במחיר מבוקש של כ-2.7-2.8 מיליון ש"ח (פרוייקט בורדו). מה אתם חושבים ? האם הפער מוצדק? עד כה ניתן לראות שקצב המכירות של חברת אזורים גבוה מאוד (ממוצע של 9 מכירות בחודש בחמשת החודשים הראשונים לשיווק הפרוייקט), ביחס לפרויקט בורדו בו היו עסקאות בודדות.
עם הקמת שכונת עבר הירדן בשנת 2005, היוותה השכונה חלופה זולה ביחס לשכונת רייספלד היוקרתית והמבוקשת, שממוקמת מצידו השני של רחוב שלמה המלך. עם התפתחות שכונת עבר הירדן בעשור האחרון, בנייתה של קהילה מגובשת, והקמת בית ספר חדש שצמח להיות מבתי הספר הטובים והמבוקשים באזור (ע"ש אביגדור וורשה), הלכו והצטמצמו פערי המחיר מול רייספלד. כיום רמת המחירים בשכונת עבר הירדן דומים לאלו שבשכונת רייספלד ולאלו שבשכונת קרית קריניצי החדשה שממותגת כשכונת יוקרה ברמת גן. כיום, עשור מהקמתה, עבר הירדן נמצאת בשורה הראשונה של השכונות המבוקשות בקרית אונו, כתף אל כתף עם שכונת ריספלד
השכונה החדשה והמבוקשת נמצאת בקצב צמיחה גבוה. עם איכלוסם של כ-8 בניינים בני כ-9 קומות עד שנת 2017, מספר תושבי השכונה צפוי כמעט להכפיל את עצמו ביחס לשנת 2015. משמע, עליה משמעותית בצפיפות ובעומס על התשתיות. האם האווירה הקהילתית תיפגע לאור הגידול המואץ? בהחלט ייתכן שיחול שינוי באופי האינטימי של השכונה, אך לאור הוועד הדומינטטי והגיבוש הקיים היום בקרב תושבי השכונה, ייתכן וקליטת המשפחות החדשות לא תפגע באופי הקהילתי.
שכונת עבר הירדן ממוקמת בפינה הדרום מערבית של קרית אונו, מדרום לשכונת רייספלד היוקרתית ומצפון לבקו"ם (בסיס תל השומר). השכונה החדשה, שבנייניה הראשונים נבנו בשנת 2005, מאופיינת במרקם תושבים הומוגני יחסית, בעיקר משפחות צעירות (30-45), חילוניות עם ילדים בגילאי גן ובי"ס יסודי. בשכונה יש אווירה קהילתית חזקה וישנו וועד דומיננטי שכבר הוביל מספר מהלכים משמעותיים לטובת התושבים, כדוגמת העתקה של מסוף אוטובוסים מהשכונה. האוכלוסיה, תחושת הקהילה ובית הספר היסודי בשכונה, שזוכה להערכה רבה בקרב ההורים, הם הגורמים העיקריים לכך שלאורך השנים מרבית תושבי השכונה שומרים אמונים לשכונה ונמנעים ממעבר לשכונות אחרות בסביבתה. המוניטין החיובי שבנתה לעצמה השכונה הביא לעליה בביקוש והכפלה של מחירי הדירות בתוך פחות מעשור, כך לדוגמא דירות 4 חדרים שנמכרו בשנת 2006 במחיר של כ-1.05 מיליון ש"ח, נמכרות בשנת 2015 במחיר של כ-2.1 מיליון ש"ח.

השכנים

הרכב אוכלוסיה הומגני. הפרופיל העיקרי: משפחות צעירות (30-45), חילוניות עם ילדים בגילאי גן ויסודי.

הבתים

השכונה מאופיינת בעיקר בבנייני מגורים בני כ-9 קומות, למעט ברצועה המזרחית של השכונה (מול שכונת קיראון), בה תמצאו כ-12 מבנים צמודי קרקע של 2 קומות, שבסמוך להם תשעה בניינים בני 5 קומות בלבד. הבניינים הראשונים בשכונה הוקמו בשנת 2005.

מחוץ לבית

במרכז השכונה ישנו גן שעשועים שמהווה את מקום המפגש העיקרי של תושבי השכונה, אך המתקנים הצנועים וגודלו המוגבל, לא נותנים מענה מלא לצרכי התושבים. תושבי גמלא 1 וגמלא 3 נהנים מגן שעשועים נוסף שנמצא מאחורי שני הבניינים, מנותק מהמרחב השכונתי. בנוסף יש לציין את פארק רייספלד, פארק מטופח ורחב ידיים, שנמצא בשכונה הצפונית במרחק של כ-10 דקות הליכה בלבד.

חניה ורכב

תשתית הכבישים אינה תואמת לעליה שחלה במספר התושבים באזור, וכתוצאה מכך בשעות הבוקר ישנו פקק ביציאה מהשכונה לכיוון מערב (לכיוון תל אביב), ותוכלו למצוא את עצמכם כעבור 15-20 דקות "נסיעה" במרחק של מאות מטרים בלבד מהשכונה. עם אכלוסם הצפוי של כ-350 משפחות נוספות בשכונה במהלך השנתיים הקרובות, כ-160 משפחות נוספות בשכונת רייספלד הסמוכה, וכ-1,000 משפחות נוספות בשכונת קרינצי החדשה ברמת גן (שנמצאת ממערב לעבר הירדן, בסמוך לציר התנועה מהשכונה לכיוון תל אביב), ללא פתרון תחבורתי משמעותי, העומס צפוי להחריף. אם באפשרותכם לצאת למקום העבודה שלא בין 7:30 ל 9:30, חסרון זה פחות משמעותי מבחינתכם. כיום אין בעיית חניה בשכונה.

ניידות

ישנו מסוף אוטובסים במרחק הליכה של דקות ספורות (סמוך לבקו"ם) המציע נגישות גבוהה יחסית באוטובוסים לאזור תל אביב. אין גישה לרכבת ישראל. בעתיד (הרחוק...) צפוי להגיע קו של הרכבת הקלה לקרית אונו, נכון לעכשיו עדיין אין צפי לתחילת העבודות על קו זה.

מסחר ושירותים

עבר הירדן היא שכונת מגורים ללא אזורי מסחר ועל כן היצע השירותים מוגבל. במרחק 3 דקות הליכה ישנו סניף דואר ומכולת שכונתית (בשכונת קיראון). המרכז המסחרי של תושבי השכונה הוא למעשה קניון קרית אונו שנמצא במרכז העיר במרחק של כ-15 דקות הליכה (דקות ספורות ברכב) ותוכלו למצוא בו כמעט כל חנות או שירות שתזדקקו לו.

חינוך וקהילה

בשנת 2010 הוקם בתוך השכונה בית ספר יסודי ע"ש אביגדור ורשה, המשרת את כל תושבי השכונה. בית הספר, שהינו חלק ממערכת החינוך המוצלחת של קרית אונו, זוכה להערכה גבוהה מאוד מצד ההורים, שמצידם מגלים מעורבות גבוהה ומקיימים דיאלוג שוטף מול הנהלת בית הספר. מבחינת תושבי השכונה, בית הספר המוערך מהווה את אחד היתרונות המשמעותיים של השכונה.

תכנון עתידי

השכונה כוללת כיום כ-23 בניינים (כולל 6 בהקמה), וישנן עתודות קרקע להקמה של כ-10 בניינים נוספים ברחבי השכונה. מדרום לשכונה ישנו בסיס תל השומר שבמהלך ה-5-10 שנים הקרובות צפוי לעבור דרומה ובמקומו תיבנה שכונת ענק של כ-11,500 דירות.

מה חושבים השכנים על השכונה?

תחושת קהילה: (16)
מתאים למשפחות: (20)
מתאים לרווקים: (6)
מתאים לפנסיונרים: (9)

בתי ספר: (15)
גני ילדים: (16)

תחבורה ברכב: (15)
ביטחון אישי: (16)
נקיון ותחזוקה: (16)
חניה: (16)
נוחה להולכי רגל: (15)
תחבורה ציבורית: (15)

גינות ופארקים: (16)
קניות ומסעדות: (16)
בילוי ופנאי: (16)

מתאים לחילונים: (16)
מתאים לדתיים: (5)
מתאים לחרדים: (4)

יתרונות:

 • שכונה קהילתית לא גדולה. אוכלוסיה המוגנית, משפחות צעירות עם ילדים. בית ספר יסודי מ-ע-ו-ל-ה (במרחק הליכה מכל הבניינים בשכונה).
 • קהילה מאוד מגובשת. מעמד סוציואקונומי גבוה. מיקום מצוין. בתי ספר וגנים ללא מעבר כביש.
 • מיקום, אוכלוסייה ברמה גבוהה, מוסדות חינוך קרובים ואיכותיים.
 • קהילתית, בתי ספר וגנים טובים וקרובים. מעמד סוציואקונומי גבוה
 • קהילה חזקה ומגובשת, קרבה לדרכים ראשיות, שקט, בניה נמוכה.

חסרונות:

 • אוכלוסיה המוגנית, אין גיוון. קצת כמו לחיות בבועה. טוב או רע? למעט מכולת במרחק דקות בודדות מהשכונה, ו"סודוך", אין שום דבר בסביבת השכונה ולכל עניין יש צורך לקפוץ לק...
 • עדיין בבניה
 • מחסור בגני שעשועים
 • אין חנויות, אפילו מכולת. כרגע יש בניה ענפה ולכן הרבה אבק ועובדים זרים
 • מחיר גבוה
מפלגה מובילה בבחירות: המחנה הציוני, 44%
*הנתונים מבוססים על עיבוד נתוני הלמ"ס, ועדת הבחירות המרכזית ועוד
   
מבוסס על עיבוד דיווחי רשות המיסים

מחפשים דירה? קבלו להצעות באזור

בהרשמה אני מאשר קבלת דיוורים ופרסומות בהתאם לתנאי השימוש

חינוך בעבר הירדן לחצו כאן לחינוך בשכונה

כללי

מספר בתי ספר: 1

מספר תלמידים בכיתה: 24

מספר תלמידים: 211

חוות דעת על בתי הספר בשכונה

יתרונות:

 • קטן ומשפחתי כל ילד עולם ומולאו המנהלת מכיר...
 • בית ספר חדש. הצוות מכיר את כל הילדים. יש י...
 • קהילתי ומשפחתי מאד

חסרונות:

 • בחורף מי גשם מצטברים בשלוליות בחצר הפנימית...
 • חסר פעילויות העשרה וחוגים שנובע מצעירותו ש...
 • אין ממש חסרונות.

בתי ספר בסביבה

שם שכבה פיקוח מדד מדלן שנת בחינה אחרונה אחוז התלמידים שקיבלו בעיטה או אגרוף בחודש הבחינה אחוז המורות שדווחו על שחיקה אחוז התלמידים שטוב להם בביה"ס
חט"ב בן צבי, קרית אונו חט"ב ממלכתי 100 2012 13 50 79
עלומים, קרית אונו יסודי ממלכתי 100 2012 13 21 89
חטב שזר, קרית אונו חט"ב ממלכתי 100 2012 10 25 87
ניר, קרית אונו יסודי ממלכתי 98 2012 25 40 75
רימונים, קרית אונו יסודי ממלכתי 95 2012 17 64 85
שרת משה, קרית אונו יסודי ממלכתי 88 2012 23 33 79
ויצמן, רמת גן יסודי ממלכתי 88 2013 21 71
ממ' רביבים, גני תקווה יסודי ממלכתי 83 2013 22 35 80
דמוקרטי קרית אונו, קרית אונו (*) יסודי ממלכתי 60 2012 7 14 97
שילה מד, קרית אונו יסודי ממלכתי דתי 48 2012 17 31 74
תיכון אפיקים, פתח תקווה תיכון חרדי
ת"ת משיבת נפש, גני תקווה יסודי חרדי
מרכז שיקום עש ויצמן, רמת גן יסודי ממלכתי
ב"י ישמח משה, גני תקווה יסודי חרדי
תיכון עש יצחק בן צבי, קרית אונו תיכון ממלכתי
אביגדור ורשה, קרית אונו יסודי ממלכתי
אהל חנה, קרית אונו תיכון חרדי
לבתי ספר המסומנים ב-(*) דירוג חלקי מאחר ופרסמו רק חלק מציוני הליב"ה. הדירוג יעודכן עם פרסום התוצאות.

גני ילדים בסביבה

שם הגן כתובת טלפון
תמר הזמיר 37
תורת ישעיהו ישעיהו
שניר נהר הירדן 8
שלמה המלך שלמה המלך 30 03-535-2579
שילה_ב' פנקס 38 03-635-7522
שילה_א' פנקס 38 03-534-2325
שטרן ב' קורצ'ק 27 03-534-5378
שטרן קורצ'ק 27
רקפת_א' רקפת 10 03-535-2580
רקפת ב' רקפת 10 03-534-2369
רימון_ב' המעגל 56 03-535-2567
רימון_א' המעגל 56 03-535-2568
צהל א' צה"ל 55 03-535-8732
צבעוני הפרדס 6 03-535-8734
פרדס ה' הפרדס 6 03-635-3445
פעמי בתיה סעדיה גאון
פסגה ד' רבין יצחק 31
פסגה ג' רבין יצחק 31
פסגה ב' רבין יצחק 29 03-736-2317
פסגה א' רבין יצחק 29 03-736-2270
סער נהר הירדן 8
סביון הפרדס 6
מעון פשוש עמק דותן 24
מס' 38-מכון תקשורתי להתפת תל השומר 03-530-2297
מונטיפיורי ב' מונטיפיורי 22 03-535-8731
מונטיפיורי מונטיפיורי 22 03-534-2528
מ'ס 95 מנדס 65 03-535-2576
מ'ס 79 מנדס 65 03-533-1435
מ'ס 53 עמק דותן 9 03-534-6688
מ'ס 118 עמק דותן 16 03-530-3808
כלנית רבין יצחק 30 03-535-4661
טיפולי בר יהודה בר יהודה 8 03-535-2396
חטצ רימונים_דקל בר יהודה 3 03-534-2767
חטצ רימונים ברוש בר יהודה 3 03-535-2392
חטצ אביגדור וורשה )2( נחל גמלא 10
חטצ אביגדור וורשה )1( נחל גמלא 10
חבצלת_ב' החבצלת 12 03-534-1795
חבצלת_א' החבצלת 12 03-534-2950
וינגייט וינגיט 2 03-535-2572
הפרדס__א' הפרדס 6 03-534-5628
הפרדס ד' הפרדס 6 03-736-0959
הפרדס ג' הפרדס 6 03-635-8136
הפרדס ב' הפרדס 6 03-534-5668
הנשיא סוקולוב 4 03-535-2573
הנרקיס_א' צדקיהו 6 03-736-3116
הנרקיס ג' צדקיהו 6
הנרקיס ב' צדקיהו 6 03-716-0875
המגדל הרצל 66 03-535-2471
הזמיר_ב' הדרור 19 03-535-2141
הזמיר_א' הדרור 19 03-534-2187
ההדר ההדר 10 03-535-2426
הדס ההדר 10
הגן של סיגל הנשיא 14
דמוקרטי-קרית אונו וינגיט 22 03-736-0767
דגן ז'בוטינסקי 22 03-535-2204
גנן בגן כצנלסון 15
גני-אילן סנה משה 256 03-535-2570
גן שלנו הנשיא 46
גן נשי אגוי ישעיהו 10
גן מעון טף און וולך 18
גן ירוק בטבע קרית אונו הרצל 46 054-232-7030
גן ולדורף קרית אונו הנשיא 15 03-635-2305
ג' פסיכיאטרי לילדים תל השומר 03-530-2431
בראשית וינגיט 2 03-535-2375
בר יהודה בר יהודה 8 03-535-2478
בא לי גן הזמיר
ב' פסיכיאטרי_לילדים תל השומר 03-530-2017
אשכולית ז'בוטינסקי 22 03-535-2582
אמנון הזמיר 37
אביגדור ורשה נחל גמלא
א' פסיכיאטרי לילדים תל השומר 03-530-2421
__376 ישעיהו 1
549 ישעיהו 1

דרוגי גולשים לבית הספר


(3)

(3)

(3)

(3)

(3)

(3)

(3)

(3)

(3)

(3)

(3)

(3)

חוות דעת גולשים על בית הספר

02/03/2015
חסרונות: בחורף מי גשם מצטברים בשלוליות בחצר הפנימית. יש לדאוג לחיפוי נגד הגשם.
מכיר את בית הספר: הילד שלי לומד בביה"ס
30/06/2014
יתרונות: בית ספר חדש. הצוות מכיר את כל הילדים. יש יחס אישי לכל ילד. המורים איכפתיים ודואגים לילדים
חסרונות: אין ממש חסרונות.
מכיר את בית הספר: הילד שלי לומד בביה"ס
24/06/2014
יתרונות: קטן ומשפחתי כל ילד עולם ומולאו המנהלת מכירה כל אחד בשמו
חסרונות: חסר פעילויות העשרה וחוגים שנובע מצעירותו של בית ספר כנראה
מכיר את בית הספר: הילד שלי לומד בביה"ס
19/06/2014
יתרונות: קהילתי ומשפחתי מאד
מכיר את בית הספר: הילד שלי לומד בביה"ס
*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן ומבוססת על תוצאות בחינות המיצ"ב של משרד החינוך. המידע עלול להכיל שגיאות וליקויים. יתר על כן, שגיאות עשויות ליפול גם בערכים המוצגים של תוצאות המבחנים. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!