בית ספר אילנות, תל אביב יפו

מידע כללי על בית ספר אילנות, תל אביב יפו

מדד מדלן: 95

כתובת: תל אביב - יפו, גרונימן 11

סוג: יסודי

כיתות: גן - ו

פיקוח: ממלכתי

סוג חינוך: רגיל

מספר תלמידים: 397

מספר כיתות: 13

תלמידים בכיתה: 29.9

שנת הקמה: 1950

טלפון: 03-6413567

מנהל/ת: יעל צרפתי-אלוף

רשות חינוך: תל אביב-יפו

יום לימודים ארוך: לא

באופק חדש: כן

סוג חינוך: רגיל

מעמד ביה"ס: רשמי

שפת לימוד: עברית

סקטור: יהודי

חוות דעת של הגולשים

יתרונות:

 • מעודד חשיבה עצמית, פתוח ליוזמות הורים, מגו...
 • עלי לציין שהנני אחד מתלמידיו הראשונים של ב...

חסרונות:

 • שאין היום בתי ספר כאלה

בחינות המיצ"ב

תוצאות בחינות המיצ"ב שנערכו בשנים האחרונות בבית הספר:

כיתה ה`, 2013

ומ

עשירון מדע וטכנולוגיה: 9
עשירון אנגלית: 10

כיתה ב`, 2011

עשירון עברית: 9

כיתה ה`, 2011

ומ

עשירון מתמטיקה: 9
עשירון עברית: 10

כיתה ה`, 2009

ומ

עשירון מדע וטכנולוגיה: 7
עשירון אנגלית: 10

מה חושבים התלמידים והמורים על האווירה בבית הספר?

בבחינת המיצ"ב ממלאים התמידים והמורים שאלון בו הם מציינים אם הם מסכימים עם הגדים שונים על בית הספר ואווירת הלימודים. בטבלה הבאה מוצגים אחוז התמידים או המורים שהסכימו עם ההגדים בבחינה בשנת 2013.

שכבה ה'-ו'
בבית הספר יש חבורות של תלמידים אלימים המציקים לתלמידים אחרים ופוגעים בהם 18%
לפעמים אני מפחד ללכת לבית הספר, כי יש בו תלמידים שמתנהגים באלימות 10%
בחודש האחרון קיבלתי מכה או בעיטה או אגרוף מאחד התלמידים שרצה לפגוע בי 18%
בחודש האחרון אחד התלמידים איים שיפגע בי בבית הספר או אחרי הלימודים 4%
בחודש האחרון הטילו עלי 'חרם': קבוצת תלמידים לא רצתה לדבר או לשחק איתי 7%
בחודש האחרון מישהו מהתלמידים קילל אותי בכוונה לפגוע בי 30%
בחודש האחרון תלמידים מבית הספר שברו או הרסו ציוד של בית הספר 29%
כשעצוב לי או כשרע לי, אני מרגיש נוח לדבר על זה עם מישהו מהמורים שלי 30%
בחודש האחרון מישהו מהמורים לעג לי או העליב אותי או השפיל אותי במילים 24%
רוב המורים מכבדים את מה שאני חושב ומרגיש 69%
טוב לי בבית הספר 88%
בכיתה שלי יש תלמידים שמתחצפים למורים 66%
המורים צריכים לחכות הרבה זמן בתחילת השיעור עד השתלמידים מפסיקים להרעיש 74%
את חשה שמוטל עליך עומס עבודה כבד מדי (שאלה למורות) 67%
את חשה שהתעייפת מעבודת ההוראה (שאלה למורות) 42%
את שבעת רצון מעבודתך כמורה (שאלה למורות) 100%

מה אתם חושבים על בית הספר אילנות, תל אביב יפו?

מפת הסביבה

 • מגורים
 • מסחר או תעשייה
 • מבנה ציבורי
 • פארק, גינה
 • אחר

הכירו את השכונה: רמת אביב

מחירי דירות:

מדד מדלן*: 3,415,000 ש"ח

מדד למ"ר: 31,800 ש"ח
מספר הדירות שנמכרו: 31

מחירי שכירות מבוקשים:

מדד השכירות של מדלן*: 5,210 ש"ח

מדד שכירות למ"ר: 80 ש"ח
מדד תשואת שכירות: 1.6%

מחירון דירות לפי חדרים

חדרים דירות חדשות
3 2,473,000
5 4,283,000

מחירון שכירות מבוקשת לפי חדרים

חדרים שכירות מבוקשת תשואה
2 4,560 -
2.5 4,880 -
3 5,380 2.3%
3.5 5,740 -
4 6,510 1.9%
דירות מיוחדות 6,900 -
בתכנון המקורי של שכונת רמת אביב א' וחלקה הדרומי של רמת אביב ב' (נווה אביבים) הושם דגש מיוחד על השטחים הירוקים והפארקים של השכונה – לעיתים על חשבון מקומות חניה. במהלך השנים השכונה התפתחה, וכיום קיים מחסור בחניה לתושבים, במיוחד באזורים שנמצאים בקרבת קניון רמת אביב ומעונות הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב. גם הסטודנטים שמגיעים בכל בוקר ללימודים חונים בחניות שמסומנות באפור (חניה חופשית לכולם) שעל רחוב חיים לבנון. כחלק מנסיון הרחקת מבקרי הקניון מחניות התושבים הגבילה העירייה את החניה ברחובות באזור לתושבים המתגוררים שם בלבד (אזור חניה 5 ראו תמונת אזורי החניה בראש דף השכונה). צעד שנעשה בנושא הוא פתיחתם של חניון מיטשל (חיים לבנון 77) וחניון ברושים-הנדסאים (בן ישי 1) הממוקמים מזרחית לשכונה לחניית לילה ללא תשלום. אולם הם אינם קרובים לרוב בתי התושבים. השפעה נוספת על זמינות החניה בשנים הקרובות עשויה לבוא גם מכיוון התמ"א 38, במסגרתו חופרים חניון תת קרקעי עבור דיירי הבניין המחודש. חשוב להבין שפרויקטים אלו מביאים לגידול מבורך במספר החניות אך לצד זאת לעליה במספר תושבי השכונה שכמובן מעמיסים עוד יותר על החניות הפנויות. תקן החניות במסגרת הפרויקטים של תמ"א 38 בשכונה גבוה במקרים רבים ממספר המכוניות הממוצע לדירה בשכונה, אך בשורה התחתונה סביר להניח שהפרויקטים של תמ"א 38 בשכונה יקלו במידה מוגבלת מאוד על היצע החניות הזמין, ואינם צפוים להביא לפתרון מצוקת החניות בשכונה.
שכונות רמת אביב נחשבות במשך שנים כ"מעוז החילוניות". מנתוני ההצבעה של הבחירות לכנסת בעשור האחרון עולה כי מעל חצי מהתושבים בחרו במפלגות"הנתפסות" חילוניות (מרץ+העבודה+יש עתיד). אף על פי כן, בעשור האחרון נכנסו לשכונה גורמי דת המבקשים לשנות את המצב. חסידי חב"ד קנו בתים בשכונה והחלו להפעיל בית חב"ד (במרכז שוסטר וברחוב טאגור), מקוואות לנשים וגברים, ישיבה ומדרשה, וארגנו אירועים שכונתיים בחגי ומועדי ישראל. חלק מהתושבים קדמו בברכה את הפעילות ושמחו לחזק את זיקת ילדיהם לדת, אך אחרים נותרו מודאגים וחששו לאופיה החילוני של השכונה. אותם תושבים, אשר מבקשים לחנך את ילדיהם לפי עולם הערכים שלהם, הקימו את עמותת "רמת אביב החופשית". העמותה טענה שקיימת מגמה של ירידה בהיקף השירותים הקהילתיים בתחום החינוך,אשר באים לידי ביטוי בירידה במספר הגנים הממלכתיים הפעילים בשכונה ביחס לגנים חרדיים המוקמים בה. בנוסף ציינו בעמותה שירידה בהיקף הפעילות התרבותית והעדר פעילות קהילתית המיועדת לבני הנוער מובילה בין היתר לשוטטות של בני נוער ברחובות. דבר המנוצל על ידי ארגונים כדוגמת הזרם המשיחי של חב"ד לטענתם. כיום, נראה שקיים סטטוס קוו בשכונה, אך אחת לכמה שנים מתגלעים מאבקי זוטא.
עיריית תל אביב נוהגת להדביר גינות בעיר כדי למנוע הופעת מזיקים וזוחלים. ההדברה כוללת פיזור כימיקלים שקוטלים צמחיה טבעית, אך תושבי רמת אביב לא השלימו עם כך מפני שראו חשיבות בשימור הסביבה הירוקה והטבע העירוני. במסגרת תכנית המתאר של תל אביב ביצעה העיריה סקר טבע עירוני שאחת מהמלצותיו הייתה הפסקת הריסוס בחורשת רידינג שבשכונה. העיריה מציינת שיש מגוון תועלות לשימור החורשה, בין השאר המצאות מגוון עשיר של צמחיה עונתית טבעית שמוסיפים נוף ויופי טבעי לשטח העירוני, הפיכת המתחם לאתרים אידאלים לפעילות פנאי, נופש והעשרה. וגם עניין אקולגי שנוגע לכך שהצמחיה הטבעית הינה ריאה ירוקה שתורמת להורדת הטמפרטורה ומונעת סחף קרקע. כיום, חורשת רידינג מהווה מוקד משיכה עבור משפחות וילדים מהשכונה וסביבתה, בזכות הקשר הבלתי אמצעי שהיא מאפשרת לטבע ולחיות שמתגוררות בו, קיפודים, ינשופים, ציפורי שיר ועוד.
בניגוד למרכז תל אביב התוססת, רמת אביב מתפקדת כפרבר שינה. האזור נבנה כחלק מהפיתוח של תל אביב צפונית לירקון ואופי השכונות שקמו היה מנומנם ופנה למשפחות שחיפשו מקום שקט וירוק עם איכות חיים, בניגוד לתל אביב הצפופה והרועשת. אפשר לטעות ולחשוב שהאוניברסיטה הצמודה מביאה לשכונות אוכלוסיית סטודנטים צעירה, אך בפועל לא קמים מקומות בילוי משמעותיים שפועלים לאחר שעות הערב. מדיניות העיריה בנושא רעש ממקומות בילוי תומכת בשימור השקט בשכונה ולא מאפשרת להפעיל מקומות בילוי לאחר השעה 1 בלילה. תושבים המבקשים לבלות בשעות הלילה יוצאים למרכז העיר. אם אתם בכל זאת חייבים מכולת שפתוחה 24/7 ליד הבית תצטרכו לוותר על השכונה ולחפש בשכונות הדרומיות לנחל הירקון.
תוכנית המתאר לעיר, שאושרה בקיץ 2015, שמה דגש מיוחד על פיתוח מזרח העיר, ומתארת גל של בניה חדשה בשכונות המזרחיות בשנים הבאות. בגדה המזרחית של האיילון מתוכנן המשך של מרכז העסקים הראשי (המע"ר), עם מגדלים גבוהים מאוד שבאזורים מסויימים יגיעו לגובה של מעל 40 קומות, שילוב של משרדים ומגורים. ברחובות הראשיים של מזרח העיר (משה דיין, יצחק שדה וההגנה), תיבנה בנייה גבוהה בפרויקטים של פינוי-בינוי. גם בשכונות המרוחקות יותר מהמרכז – כפר שלם, עזרא, הארגזים ולבנה – יש תוכניות לפינוי-בינוי ובנייה גבוהה במימדים גדולים, שצפויים להביא למתיחת פנים משמעותית בשכונות אלו. רחוב לה גארדיה יהפוך לרחוב הראשי של מזרח העיר, עם חזית מסחרית, בנייה גבוהה, שבילי אופניים ומדרכות רחבות ומוצלות. גשר יהודית שיחבר את ביצרון ורמת ישראל למרכז העיר (ראו דבר מומחה בנושא). מהלך משמעותי נוסף, שבמידה ויתממש צפוי לתת דחיפה דרמאטית לשכונות המזרחיות, הינו הפרויקט הגרנדיוזי לקירוי נתיבי איילון (ראו דבר המומחה בנושא). תנופת הבניה וההתחדשות במזרח העיר בעשור הקרוב עשויה להביא לעליית שווי הנכסים בשכונות המזרחיות של תל אביב יפו בשיעור גבוה יותר משיעור השינוי הממוצע בעיר.
רמת אביב א', או רמת אביב הירוקה, נחשבת לאחת השכונות הפרבריות הראשונות שהוקמו מעברו הצפוני של נחל הירקון. רחובות ללא מוצא, שמוקפים בגינות ובבתים, מתפצלים מהצירים המרכזיים של השכונה. הקרבה לאוניברסיטה והימצאותן של מעונות סטודנטים בשכונה מעניקים לה גוון סטודנטיאלי.

השכנים

משפחות עם ילדים, פנסיונרים וסטודנטים. (אחת מתושבות השכונה המפורסמות בעבר הייתה ראשת הממשלה גולדה מאיר, שנהגה לכנס התייעצויות בביתה שזכו לשם "המטבחון".)

הבתים

בעיקר שיכוני רכבת, אשר נבנו במהלך שנות ה-50 וה-60, ועברו הרחבה מאוחרת, וגם מספר בנינים גבוהים יותר. חלק מהבתים בשכונה נמצאים בתהליך של תמ"א 38 בימים אלה והולכים ונבנים מספר פרויקטים חדשים בשכונה.

מחוץ לבית

השכונה מאוד ירוקה ומרושתת בשבילים כך שניתן להגיע למכולת השכונתיות או לבית הספר מבלי לחצות כבישים. אפשרויות הבילוי מצומצמות ביחס למרכז העיר וכוללות רק בתי קפה ומסעדות שממוקמות בקניון רמת אביב ובסביבתו ובמרכז המסחרי ברחוב ברודצקי. שוחרי תרבות ייהנו מהקרבה לאוניברסיטת תל אביב, מוזיאון ארץ ישראל ובית התפוצות שמקיימים תערוכות וימי עיון באופן קבוע.

במרחק הליכה

קניון רמת אביב, אוניברסיטת תל אביב, מוזיאון ארץ ישראל, בית התפוצות, מכללת סמינר הקיבוצים, מרכז יצחק רבין לחקר ישראל

חניה ורכב

הנגישות מהשכונה לדרך נמיר ונתיבי איילון מצוינת. עם זאת, מצוקת חניה מורגשת בכל אזורי השכונה ובעיקר בסביבת הקניון ומעונות הסטודנטים של האוניברסיטה.

ניידות

תחנת הרכבת "האוניברסיטה" נמצאת במרחק הליכה מהשכונה. קווי אוטובוס רבים עוברים ברחובות שתוחמים את השכונה (חיים לבנון, דרך נמיר ואיינשטיין) ומעט קווים גם עוברים בתוך השכונה.

מסחר ושירותים

בקניון רמת אביב תמצאו בעיקר חנויות אופנה ומותגים יוקרתיים. במרכז המסחרי של השכונה ברחוב ברודצקי החנויות מציעות חווית קניות צנועה יותר.

חינוך וקהילה

השכונה ידידותית מאוד למשפחות ופנסיונרים: נמצאים בה מספר בתי ספר נחשבים גני ילדים, בתי אבות, מרכז ספורט ומרכז קהילתי. כמו כן, בשכונה יש ועד חזק שנלחם לשמור על אופיה של השכונה.

מה חושבים השכנים על השכונה?

תחושת קהילה: (7)
מתאים למשפחות: (7)
מתאים לרווקים: (7)
מתאים לפנסיונרים: (7)

בתי ספר: (6)
גני ילדים: (6)

תחבורה ברכב: (7)
ביטחון אישי: (7)
נקיון ותחזוקה: (7)
חניה: (7)
נוחה להולכי רגל: (6)
תחבורה ציבורית: (7)

גינות ופארקים: (7)
קניות ומסעדות: (7)
בילוי ופנאי: (7)

מתאים לחילונים: (7)
מתאים לדתיים: (7)
מתאים לחרדים: (7)

יתרונות:

 • quite place and good neighbors
 • שכונה נוחה לילדים, הרבה משפחות וחיי קהילה מלאים - צופים, ספריה, בריכה ומועדון ספורט. מרפאות, מרכז קניות. מקום שכיף לגדול בו וכיף לגדל בו ילדים.
 • יש הכל מסביב
 • השכונה נהנית מקרבה לאוניברסיטת תל אביב, למוזיאון תל אביב ולכל אתרי התרבות באזור. כמו כן השכונה מאוד ירוקה ונמצאת בקרבה לצירים מרכזיים.
 • שקטה, חניה, קרוב למרכז העניינים

חסרונות:

 • expensive arnona
 • תוספת של בניינים רבים מעלה את הצפיפות בשכונה לרמה לא סבירה.
 • אין יותר מידי תחושת קהילה, כל אחד בתא המשפחתי שלו
 • חלקה של השכונה מאוד ותיק ודורש התחדשות ושיפוץ.
 • לא כל התושבים נעימים, לפעמים יש מסיבות רועשות בשעות מוזרות

מדד חברתי כלכלי: 8 מתוך 10

אחוז אקדמאים: 51%
שכר ממוצע: 9,510 ₪
מפלגה מובילה בבחירות: המחנה הציוני, 46%
שנת בניה ממוצעת: 1960
מוצא: אירופה-ברה"מ, 40%
תעסוקה: צווארון לבן, 47%
נפשות בדירה: 2
*הנתונים מבוססים על עיבוד נתוני הלמ"ס, ועדת הבחירות המרכזית ועוד
   
מבוסס על עיבוד דיווחי רשות המיסים

מחפשים דירה? קבלו להצעות באזור

בהרשמה אני מאשר קבלת דיוורים ופרסומות בהתאם לתנאי השימוש

חינוך ברמת אביב לחצו כאן לחינוך בשכונה

כללי

מספר בתי ספר: 6

מספר תלמידים בכיתה: 32

מספר תלמידים: 3,319

השגים במיצ"ב בסביבה

מדד מדלן: 84

שנת בחינה אחרונה: 2013

מדד מתמטיקה: 8

מדד מדע וטכנולוגיה: 8

מדד אנגלית: 9

מדד עברית: 7

חוות דעת על בתי הספר בשכונה

יתרונות:

 • לומדים צרפתית
 • מורים מצוינים ומכבדים. עידוד סובלנות.
 • מעודד חשיבה עצמית, פתוח ליוזמות הורים, מגו...
 • מאמץ גישות חדשות בחינוך וההעשה לצד שימור ה...

חסרונות:

 • לא מקשיבים לתלמידים ולרצונות שלהם ולקשייםש...
 • מורים שחוקים, אין חדשנות, סקרנות ויצרתיות
 • בית ספר גדול מאוד מה שגורם ללחץ בהפסקות, ב...
 • בית הספר מעודד חתירה להישגים במובנה הדל בי...

בתי ספר בסביבה

שם שכבה פיקוח מדד מדלן שנת בחינה אחרונה אחוז התלמידים שקיבלו בעיטה או אגרוף בחודש הבחינה אחוז המורות שדווחו על שחיקה אחוז התלמידים שטוב להם בביה"ס
מגן, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 100 2013 14 39 75
ארזים, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 98 2012 16 20 80
אילנות, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 95 2013 18 42 88
בבלי, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 95 2012 12 27 89
מירון מד, תל אביב יפו יסודי ממלכתי דתי 85 2012 7 9 91
עירוני י' אליאנס, תל אביב יפו תיכון, חט"ב ממלכתי 85 2013 9 30 78
ניצנים, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 80 2013 8 86
אלומות מד, תל אביב יפו יסודי ממלכתי דתי 78 2012 3 11 100
ארן, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 75 2012 17 31 70
אביב, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 68 2012 15 30 70
יחדיו, תל אביב יפו יסודי ממלכתי
ונצואלה, תל אביב יפו יסודי ממלכתי
לבתי ספר המסומנים ב-(*) דירוג חלקי מאחר ופרסמו רק חלק מציוני הליב"ה. הדירוג יעודכן עם פרסום התוצאות.

גני ילדים בסביבה

שם הגן כתובת טלפון
רק בורלא יהודה 2 03-699-2875
רסז-נווה גייגר 15
רסז-גשר גייגר 15
רסו-רינה יהודה הנשיא 6
רנו-השקמים קובנר אבא 16
רנו - הדרים קובנר אבא 16
רמ אנדרסן 20 03-641-0511
רכו-ארן בורלא יהודה 25
רכ-רון כפר יונה 15
קצה התנאים 2 03-642-8119
קפב בורלא 44 03-699-1186
קפא ירושלמי 15 03-544-1910
קסט_2 מגל בבלי 25 03-602-0145
קסד הרב אשי 8 03-642-5368
קנט2 קובנר אבא 18 03-741-2435
קנט קובנר אבא 18 03-699-6408
קנג - שמש קרני יהודה 15
קנג - נופים קרני יהודה 15
קכט אפרסק יהודה המכבי 47 03-602-4669
קכט - פומלית יהודה המכבי 47
קכא-2 פרלוק משה 3 03-741-4984
קכא פרלוק משה 3 03-741-4151
קיג2 אשכול לוי 94
קיג-3 אשכול לוי 94 03-741-2437
קיג אשכול לוי 94
קי דניאל מוריץ 3 03-642-8129
קטז אנדרסן 20 03-642-8414
צה עמיאל 22 03-546-7098
צד הרטגלס 13 03-642-3671
צב2 רפידים 10 03-647-0740
פג-גילה יהודה הנשיא 6
נח_1 יצהר הכנסת הגדולה 5 03-544-1591
נח 2_תירוש הכנסת הגדולה 5 03-546-7094
מעון ויצו בורלא יהודה 2 03-699-1990
מט_ילדי האור בבלי 25 03-544-2640
מח בבלי 2 03-544-1293
מאירה אופנהיימר 14 03-641-1213
לא-3 בורלא יהודה 4 03-699-3478
כט איריס הרב צירלסון 6
כט הרב צירלסון 6 03-544-2659
ח גרונימן 11 03-641-3567
גן רחל הרטגלס 6 03-641-6944
גן בראשית רדינג 38 03-744-7470
בית דניאל,קהילת ליהדות בני דן 62 03-544-2740
בבלי שטינמן 27 03-602-0018

אנטנות סלולריות בסביבה

מרחק (מטר) כתובת תאור סוג בדיקה אחרונה עצמת הקרינה
150 ברודצקי 36, תל אביב אנטנה פעילה, פרטנר אנטנה משתפלת 5/2/15 25.1
160 ברודצקי 36, תל אביב אנטנה פעילה, פלאפון אנטנה משתפלת 5/10/14 2
170 רח' ברודצקי 36 תל אביב אנטנה פעילה, סלקום אנטנת עוקץ 15/2/15 2
180 ברודצקי 36 תל אביב אנטנה פעילה, הוט מובייל מתקן גישה אלחוטי 26/1/15 6.1

דרוגי גולשים לבית הספר


(2)

(2)

(2)

(2)

(2)

(2)

(2)

(2)

(2)

(2)

(2)

(2)

חוות דעת גולשים על בית הספר

24/05/2015
יתרונות: עלי לציין שהנני אחד מתלמידיו הראשונים של בית הספר, למדתי בו שנות החמישים והשישים, בית הספר הזה, מנהלו באותם הימים מר חנוך לוין והמחנכת האהובה שלי הגברת יונה ארבל הצילו אותי, פשוטו כמשמעו, נולדתי וגדלתי בשכונת עוני סמוכה, נתקבלתי לבית הספר באהבה, אהבתי ללכת לבית הספר למרות שלא הייתי תלמיד טוב ובעיקר לא ממש ממושמע וזו בלשון המעטה.אני רק רוצה לקוות שבית הספר הזה ממשיך להיות טוב כשהיה.
חסרונות: שאין היום בתי ספר כאלה
מכיר את בית הספר: למדתי בעבר בביה"ס
06/07/2014
יתרונות: מעודד חשיבה עצמית, פתוח ליוזמות הורים, מגוון רב של תכניות העשרה לתלמידים לאורך השנים, הקפדה על סדר ומשמעת
מכיר את בית הספר: הילד שלי לומד בביה"ס
*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן ומבוססת על תוצאות בחינות המיצ"ב של משרד החינוך. המידע עלול להכיל שגיאות וליקויים. יתר על כן, שגיאות עשויות ליפול גם בערכים המוצגים של תוצאות המבחנים. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!