בית ספר ארזים, תל אביב יפו

מידע כללי על בית ספר ארזים, תל אביב יפו

מדד מדלן: 98

כתובת: תל אביב - יפו, לויטן 7

סוג: יסודי

כיתות: א - ו

פיקוח: ממלכתי

סוג חינוך: רגיל

מספר תלמידים: 548

מספר כיתות: 17

תלמידים בכיתה: 31.1

שנת הקמה: 1960

טלפון: 03-6414612

מנהל/ת: מרים לוקסנבורג

רשות חינוך: תל אביב-יפו

יום לימודים ארוך: לא

באופק חדש: כן

סוג חינוך: רגיל

מעמד ביה"ס: רשמי

שפת לימוד: עברית

סקטור: יהודי

חוות דעת של הגולשים

חסרונות:

 • רבים ומתרבים - אין אוזן קשבת, ביקורת בונה ...

בחינות המיצ"ב

תוצאות בחינות המיצ"ב שנערכו בשנים האחרונות בבית הספר:

כיתה ה`, 2012

ומ

עשירון מדע וטכנולוגיה: 9
עשירון אנגלית: 10

כיתה ב`, 2010

עשירון עברית: 10

כיתה ה`, 2010

ומ

עשירון מתמטיקה: 10
עשירון עברית: 10

מה חושבים התלמידים והמורים על האווירה בבית הספר?

בבחינת המיצ"ב ממלאים התמידים והמורים שאלון בו הם מציינים אם הם מסכימים עם הגדים שונים על בית הספר ואווירת הלימודים. בטבלה הבאה מוצגים אחוז התמידים או המורים שהסכימו עם ההגדים בבחינה בשנת 2012.

שכבה ה'-ו'
בבית הספר יש חבורות של תלמידים אלימים המציקים לתלמידים אחרים ופוגעים בהם 23%
לפעמים אני מפחד ללכת לבית הספר, כי יש בו תלמידים שמתנהגים באלימות 3%
בחודש האחרון קיבלתי מכה או בעיטה או אגרוף מאחד התלמידים שרצה לפגוע בי 16%
בחודש האחרון אחד התלמידים איים שיפגע בי בבית הספר או אחרי הלימודים 4%
בחודש האחרון הטילו עלי 'חרם': קבוצת תלמידים לא רצתה לדבר או לשחק איתי 8%
בחודש האחרון מישהו מהתלמידים קילל אותי בכוונה לפגוע בי 20%
בחודש האחרון תלמידים מבית הספר שברו או הרסו ציוד של בית הספר 21%
כשעצוב לי או כשרע לי, אני מרגיש נוח לדבר על זה עם מישהו מהמורים שלי 45%
בחודש האחרון מישהו מהמורים לעג לי או העליב אותי או השפיל אותי במילים 14%
רוב המורים מכבדים את מה שאני חושב ומרגיש 71%
טוב לי בבית הספר 80%
בכיתה שלי יש תלמידים שמתחצפים למורים 59%
המורים צריכים לחכות הרבה זמן בתחילת השיעור עד השתלמידים מפסיקים להרעיש 49%
את חשה שמוטל עליך עומס עבודה כבד מדי (שאלה למורות) 75%
את חשה שהתעייפת מעבודת ההוראה (שאלה למורות) 20%
את שבעת רצון מעבודתך כמורה (שאלה למורות) 100%

מה אתם חושבים על בית הספר ארזים, תל אביב יפו?

מפת הסביבה

 • מגורים
 • מסחר או תעשייה
 • מבנה ציבורי
 • פארק, גינה
 • אחר

הכירו את השכונה: נוה אביבים

מחירי דירות:

מדד מדלן*: 3,095,000 ש"ח

מדד למ"ר: 35,200 ש"ח
מספר הדירות שנמכרו: 41

מחירי שכירות מבוקשים:

מדד השכירות של מדלן*: 5,710 ש"ח

מדד שכירות למ"ר: 75 ש"ח
מדד תשואת שכירות: 2%

מחירון דירות לפי חדרים

חדרים יד שניה משנות ה-70 וה-80 יד שניה עד שנות ה-70
3 - 2,627,000
4 2,991,000 -

מחירון שכירות מבוקשת לפי חדרים

חדרים שכירות מבוקשת תשואה
2 4,270 -
2.5 4,780 -
3 5,450 2.4%
3.5 6,260 -
4 6,890 2.3%
ניתוח מאפייני השכונה מגלה כי בשכונה ישנו שיעור גבוה של שוכרי דירות, בפרט בדירות הקטנות יחסית. בניינים המאופיינים במספר גבוה של שוכרי דירות מאופיינים לרוב ברמת מעורבות נמוכה יותר של הדיירים בניהול הבניין ועל כן רמת האחזקה והטיפוח לרוב נמוכה יותר. מצד שני, עובדה זו מעידה על שוק שכירות פעיל, שהווה יתרון מבחינת בעלי נכסים שיכולים להשכיר את הנכס בקלות יחסית.
בתכנון המקורי של שכונת רמת אביב א' וחלקה הדרומי של רמת אביב ב' (נווה אביבים) הושם דגש מיוחד על השטחים הירוקים והפארקים של השכונה – לעיתים על חשבון מקומות חניה. במהלך השנים השכונה התפתחה, וכיום קיים מחסור בחניה לתושבים, במיוחד באזורים שנמצאים בקרבת קניון רמת אביב ומעונות הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב. גם הסטודנטים שמגיעים בכל בוקר ללימודים חונים בחניות שמסומנות באפור (חניה חופשית לכולם) שעל רחוב חיים לבנון. כחלק מנסיון הרחקת מבקרי הקניון מחניות התושבים הגבילה העירייה את החניה ברחובות באזור לתושבים המתגוררים שם בלבד (אזור חניה 5 ראו תמונת אזורי החניה בראש דף השכונה). צעד שנעשה בנושא הוא פתיחתם של חניון מיטשל (חיים לבנון 77) וחניון ברושים-הנדסאים (בן ישי 1) הממוקמים מזרחית לשכונה לחניית לילה ללא תשלום. אולם הם אינם קרובים לרוב בתי התושבים. השפעה נוספת על זמינות החניה בשנים הקרובות עשויה לבוא גם מכיוון התמ"א 38, במסגרתו חופרים חניון תת קרקעי עבור דיירי הבניין המחודש. חשוב להבין שפרויקטים אלו מביאים לגידול מבורך במספר החניות אך לצד זאת לעליה במספר תושבי השכונה שכמובן מעמיסים עוד יותר על החניות הפנויות. תקן החניות במסגרת הפרויקטים של תמ"א 38 בשכונה גבוה במקרים רבים ממספר המכוניות הממוצע לדירה בשכונה, אך בשורה התחתונה סביר להניח שהפרויקטים של תמ"א 38 בשכונה יקלו במידה מוגבלת מאוד על היצע החניות הזמין, ואינם צפוים להביא לפתרון מצוקת החניות בשכונה.
שכונות רמת אביב נחשבות במשך שנים כ"מעוז החילוניות". מנתוני ההצבעה של הבחירות לכנסת בעשור האחרון עולה כי מעל חצי מהתושבים בחרו במפלגות"הנתפסות" חילוניות (מרץ+העבודה+יש עתיד). אף על פי כן, בעשור האחרון נכנסו לשכונה גורמי דת המבקשים לשנות את המצב. חסידי חב"ד קנו בתים בשכונה והחלו להפעיל בית חב"ד (במרכז שוסטר וברחוב טאגור), מקוואות לנשים וגברים, ישיבה ומדרשה, וארגנו אירועים שכונתיים בחגי ומועדי ישראל. חלק מהתושבים קדמו בברכה את הפעילות ושמחו לחזק את זיקת ילדיהם לדת, אך אחרים נותרו מודאגים וחששו לאופיה החילוני של השכונה. אותם תושבים, אשר מבקשים לחנך את ילדיהם לפי עולם הערכים שלהם, הקימו את עמותת "רמת אביב החופשית". העמותה טענה שקיימת מגמה של ירידה בהיקף השירותים הקהילתיים בתחום החינוך,אשר באים לידי ביטוי בירידה במספר הגנים הממלכתיים הפעילים בשכונה ביחס לגנים חרדיים המוקמים בה. בנוסף ציינו בעמותה שירידה בהיקף הפעילות התרבותית והעדר פעילות קהילתית המיועדת לבני הנוער מובילה בין היתר לשוטטות של בני נוער ברחובות. דבר המנוצל על ידי ארגונים כדוגמת הזרם המשיחי של חב"ד לטענתם. כיום, נראה שקיים סטטוס קוו בשכונה, אך אחת לכמה שנים מתגלעים מאבקי זוטא.
עיריית תל אביב נוהגת להדביר גינות בעיר כדי למנוע הופעת מזיקים וזוחלים. ההדברה כוללת פיזור כימיקלים שקוטלים צמחיה טבעית, אך תושבי רמת אביב לא השלימו עם כך מפני שראו חשיבות בשימור הסביבה הירוקה והטבע העירוני. במסגרת תכנית המתאר של תל אביב ביצעה העיריה סקר טבע עירוני שאחת מהמלצותיו הייתה הפסקת הריסוס בחורשת רידינג שבשכונה. העיריה מציינת שיש מגוון תועלות לשימור החורשה, בין השאר המצאות מגוון עשיר של צמחיה עונתית טבעית שמוסיפים נוף ויופי טבעי לשטח העירוני, הפיכת המתחם לאתרים אידאלים לפעילות פנאי, נופש והעשרה. וגם עניין אקולגי שנוגע לכך שהצמחיה הטבעית הינה ריאה ירוקה שתורמת להורדת הטמפרטורה ומונעת סחף קרקע. כיום, חורשת רידינג מהווה מוקד משיכה עבור משפחות וילדים מהשכונה וסביבתה, בזכות הקשר הבלתי אמצעי שהיא מאפשרת לטבע ולחיות שמתגוררות בו, קיפודים, ינשופים, ציפורי שיר ועוד.
בניגוד למרכז תל אביב התוססת, רמת אביב מתפקדת כפרבר שינה. האזור נבנה כחלק מהפיתוח של תל אביב צפונית לירקון ואופי השכונות שקמו היה מנומנם ופנה למשפחות שחיפשו מקום שקט וירוק עם איכות חיים, בניגוד לתל אביב הצפופה והרועשת. אפשר לטעות ולחשוב שהאוניברסיטה הצמודה מביאה לשכונות אוכלוסיית סטודנטים צעירה, אך בפועל לא קמים מקומות בילוי משמעותיים שפועלים לאחר שעות הערב. מדיניות העיריה בנושא רעש ממקומות בילוי תומכת בשימור השקט בשכונה ולא מאפשרת להפעיל מקומות בילוי לאחר השעה 1 בלילה. תושבים המבקשים לבלות בשעות הלילה יוצאים למרכז העיר. אם אתם בכל זאת חייבים מכולת שפתוחה 24/7 ליד הבית תצטרכו לוותר על השכונה ולחפש בשכונות הדרומיות לנחל הירקון.
תוכנית המתאר לעיר, שאושרה בקיץ 2015, שמה דגש מיוחד על פיתוח מזרח העיר, ומתארת גל של בניה חדשה בשכונות המזרחיות בשנים הבאות. בגדה המזרחית של האיילון מתוכנן המשך של מרכז העסקים הראשי (המע"ר), עם מגדלים גבוהים מאוד שבאזורים מסויימים יגיעו לגובה של מעל 40 קומות, שילוב של משרדים ומגורים. ברחובות הראשיים של מזרח העיר (משה דיין, יצחק שדה וההגנה), תיבנה בנייה גבוהה בפרויקטים של פינוי-בינוי. גם בשכונות המרוחקות יותר מהמרכז – כפר שלם, עזרא, הארגזים ולבנה – יש תוכניות לפינוי-בינוי ובנייה גבוהה במימדים גדולים, שצפויים להביא למתיחת פנים משמעותית בשכונות אלו. רחוב לה גארדיה יהפוך לרחוב הראשי של מזרח העיר, עם חזית מסחרית, בנייה גבוהה, שבילי אופניים ומדרכות רחבות ומוצלות. גשר יהודית שיחבר את ביצרון ורמת ישראל למרכז העיר (ראו דבר מומחה בנושא). מהלך משמעותי נוסף, שבמידה ויתממש צפוי לתת דחיפה דרמאטית לשכונות המזרחיות, הינו הפרויקט הגרנדיוזי לקירוי נתיבי איילון (ראו דבר המומחה בנושא). תנופת הבניה וההתחדשות במזרח העיר בעשור הקרוב עשויה להביא לעליית שווי הנכסים בשכונות המזרחיות של תל אביב יפו בשיעור גבוה יותר משיעור השינוי הממוצע בעיר.
נווה אביבים, או בשמה השני "רמת אביב ב'", היא אחת משכונות רמת אביב שבצפון תל אביב. השכונה הפכה למקום נחשק לגור בו בקרב רבים מרגע הקמתה ועד היום' וחיו בה פוליטיקאים בכירים ואנשי תרבות. מתכנני השכונה ביקשו ליצור מקום שמזכיר קיבוץ עירוני עבור המעמד הבינוני-גבוה. השכונה מרווחת וירוקה מאוד, השטחים הציבוריים מטופחים ותושביה מצליחים לרוב לשמור על תחזוקת הבניינים.

השכנים

משפחות, סטודנטים ולא מעט תושבים מבוגרים שנאמנים לשכונה מאז הקמתה (קרוב לרבע מתושבי השכונה הם מעל גיל 65).

הבתים

בניינים ישנים בגבהים שונים שנבנו בעיקר בשנות השישים והשבעים. תמהיל הדירות בשכונה מגוון, ואפשר למצוא בה דירות בנות 2-5 חדרים.

מחוץ לבית

קאנטרי נווה אביבים והבריכה שלו ידועים כמקום מוצלח עבור בילוי משפחתי. כמו כן, גן פוליטי וגן מרק מתפרסים על שטח רב במרכז השכונה.

במרחק הליכה

קניון רמת אביב, אוניברסיטת תל אביב, בית התפוצות

חניה ורכב

השכונה ממוקמת בין נתיבי איילון לדרך נמיר והנגישות לשני עורקי התחבורה טובה. ישנה גם חניה בשפע.

ניידות

אין תחבורה ציבורית יעילה בחלקים הפנימיים של השכונה, פרט לקו אחד שעובר פעמיים בשעה. אך ברחובות הראשיים המקיפים אותה ניתן למצוא מספר קווי אוטובוס.

מסחר ושירותים

המרכזים המסחרים טאגור ואופניימר, הנמצאים על צירי התנועה המרכזיים בשכונה, תוססים במהלך שעות היום ומלאים בעסקים קטנים, מכולות וסופרים. כמו כן, ישנו מספר מצומצם של מסעדות ובתי קפה. במרכז אופניימר תמצאו גם פאב שבו מתכנסים צעירי השכונה.

חינוך וקהילה

בשכונה נמצאים בית האיגוד הישראלי לשחמט (הממוקם בלב השכונה), מועדון ברידג' פעיל ובתי ספר שזוכים לדירוג גבוה.

מה חושבים השכנים על השכונה?

תחושת קהילה: (9)
מתאים למשפחות: (12)
מתאים לרווקים: (12)
מתאים לפנסיונרים: (12)

בתי ספר: (9)
גני ילדים: (9)

תחבורה ברכב: (10)
ביטחון אישי: (10)
נקיון ותחזוקה: (10)
חניה: (10)
נוחה להולכי רגל: (10)
תחבורה ציבורית: (10)

גינות ופארקים: (10)
קניות ומסעדות: (10)
בילוי ופנאי: (10)

מתאים לחילונים: (12)
מתאים לדתיים: (12)
מתאים לחרדים: (12)

יתרונות:

 • דירות גדולות,נוף פתוח,מרכז קניות,בתי ספר,סניף של תנועת הנוער הצופים (בתוך השכונה),קרבה לאוניברסיטה,מרחק הליכה מהים,מסעדות,בתי קפה.קניון רמת אביב (מרחק הליכה)אין צורך להכנס ...
 • כל היתרונות של עיר לשקט של כפר
 • קרוב לעיר, יש הכל בתוך השכונה במרחק הליכה, אוכלוסיה איכותית ושקטה.
 • מיקום מיקום ואוכלוסיה מעולה.
 • חינוך, שקט, אוכלוסיה.

חסרונות:

 • בגדול אין!!! המחירים של הדירות הגדולות 148מ"ר ואיך יקרות.
 • אין
 • אין
 • אין
 • משעממת.

מדד חברתי כלכלי: 9 מתוך 10

אחוז אקדמאים: 55%
שכר ממוצע: 10,990 ₪
מפלגה מובילה בבחירות: המחנה הציוני, 47%
שנת בניה ממוצעת: 1970
מוצא: אירופה-ברה"מ, 40%
תעסוקה: צווארון לבן, 45%
נפשות בדירה: 2.4
*הנתונים מבוססים על עיבוד נתוני הלמ"ס, ועדת הבחירות המרכזית ועוד
   
מבוסס על עיבוד דיווחי רשות המיסים

מחפשים דירה? קבלו להצעות באזור

בהרשמה אני מאשר קבלת דיוורים ופרסומות בהתאם לתנאי השימוש

חינוך בנוה אביבים לחצו כאן לחינוך בשכונה

כללי

מספר בתי ספר: 4

מספר תלמידים בכיתה: 31

מספר תלמידים: 1,616

השגים במיצ"ב בסביבה

מדד מדלן: 82

שנת בחינה אחרונה: 2013

מדד מתמטיקה: 8

מדד מדע וטכנולוגיה: 7

מדד אנגלית: 9

מדד עברית: 8

חוות דעת על בתי הספר בשכונה

יתרונות:

 • אוכלוסיה חזקה מאוד

חסרונות:

 • חלק גדול מהמורות לא טובות
 • רבים ומתרבים - אין אוזן קשבת, ביקורת בונה ...
 • רמה נמוכה, אלימות, פוליטיקה

בתי ספר בסביבה

שם שכבה פיקוח מדד מדלן שנת בחינה אחרונה אחוז התלמידים שקיבלו בעיטה או אגרוף בחודש הבחינה אחוז המורות שדווחו על שחיקה אחוז התלמידים שטוב להם בביה"ס
ארזים, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 98 2012 16 20 80
אלחריזי, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 95 2012 12 10 93
אילנות, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 95 2013 18 42 88
רמת אביב, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 90 2012 22 40 73
עירוני י' אליאנס, תל אביב יפו תיכון, חט"ב ממלכתי 85 2013 9 30 78
ניצנים, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 80 2013 8 86
אלומות מד, תל אביב יפו יסודי ממלכתי דתי 78 2012 3 11 100
ארן, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 75 2012 17 31 70
אביב, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 68 2012 15 30 70
מכללת אמי"ת תל-אביב, תל אביב יפו (*) תיכון, חט"ב ממלכתי דתי 25 2010 17 8 43
נופי ים, תל אביב יפו יסודי ממלכתי
ונצואלה, תל אביב יפו יסודי ממלכתי
תיכונ"ט ע"ש אלתרמן, תל אביב יפו חט"ב ממלכתי
יחדיו, תל אביב יפו יסודי ממלכתי
ברושים, תל אביב יפו יסודי, תיכון ממלכתי
הצרי, תל אביב יפו יסודי, תיכון ממלכתי
לבתי ספר המסומנים ב-(*) דירוג חלקי מאחר ופרסמו רק חלק מציוני הליב"ה. הדירוג יעודכן עם פרסום התוצאות.

גני ילדים בסביבה

שם הגן כתובת טלפון
רק בורלא יהודה 2 03-699-2875
רסז-נווה גייגר 15
רסז-גשר גייגר 15
רסו-רינה יהודה הנשיא 6
רסה - סתיו ברון עקיבא 4
רסד-1-תמוז עקיבא ברון 4 03-641-5852
רסג 4-אסף בית צורי אליהו 15
רסא - אילן ברון עקיבא 6
רס - דפנה ברון עקיבא 6
רנא - אצבעוני מאייר מרדכי 6
רמג 2 - ניסן בית צורי 15 03-641-8494
רמ אנדרסן 20 03-641-0511
רלט חשון מוקדי משה 18
רלט אננס מוקדי משה 18
רכו-ארן בורלא יהודה 25
רכ-רון כפר יונה 15
קצה התנאים 2 03-642-8119
קפג 2 עמרי 12 03-648-6402
קפג 1 עמרי 12 03-647-1698
קפב בורלא 44 03-699-1186
קסד הרב אשי 8 03-642-5368
קנג - שמש קרני יהודה 15
קנג - נופים קרני יהודה 15
קמז אחימאיר 26 03-642-4073
קכו-מילון פרסיץ שושנה 7
קכו-אבטיח פרסיץ שושנה 7
קכא-2 פרלוק משה 3 03-741-4984
קכא פרלוק משה 3 03-741-4151
קיג2 אשכול לוי 94
קיג-3 אשכול לוי 94 03-741-2437
קיג אשכול לוי 94
קי דניאל מוריץ 3 03-642-8129
קטז אנדרסן 20 03-642-8414
צד הרטגלס 13 03-642-3671
צב2 רפידים 10 03-647-0740
פיסגן קרן קיימת לישראל 110
פה-בוסתן גרונר דב 15 03-643-6739
פה - אלמוגן גרונר דב 15 03-642-3184
פג-גילה יהודה הנשיא 6
מעון ויצו בורלא יהודה 2 03-699-1990
מג שניר 6 03-647-3504
מאירה אופנהיימר 14 03-641-1213
מא-2 מאייר מרדכי 2 03-647-0031
מא-1 מאייר מרדכי 2 03-644-0969
לג פרסיץ שושנה 10 03-690-2459
לא-3 בורלא יהודה 4 03-699-3478
כ-2 פן אלכסנדר 13
כ-1 פן אלכסנדר 13
ח גרונימן 11 03-641-3567
ויצו ברון עקיבא 8
ויצו פיינשטיין 20 03-642-3660
גן רחל הרטגלס 6 03-641-6944
גן בראשית רדינג 38 03-744-7470
גן אביב המתנדב 27 03-641-3994

אנטנות סלולריות בסביבה

מרחק (מטר) כתובת תאור סוג בדיקה אחרונה עצמת הקרינה
130 גייגר 2, תל אביב אנטנה פעילה, פרטנר מתקן גישה אלחוטי 4/9/14 81.01
130 גייגר 2, תל אביב יפו אנטנה פעילה, גולן טלקום מתקן גישה אלחוטי 29/10/14 0.149
140 גייגר 2, תל אביב אנטנה פעילה, פלאפון מתקן גישה אלחוטי 29/10/14 0.17
140 רח' גייגר 2, תל אביב אנטנה פעילה, סלקום מתקן גישה אלחוטי 1/3/15 6

חוות דעת גולשים על בית הספר

19/06/2014
חסרונות: רבים ומתרבים - אין אוזן קשבת, ביקורת בונה או הבעת דיעה שאינה הולמת את דעת בית הספר נתקלת בהתעלמות. אטימות, מורים רבים עייפים ומתנהגים בחוסר כבוד לילדים ובכל זאת ממשיכים בתפקידם ואפילו כמחנכי כיתות, אלימות רבה שאינה מטופלת כראוי, טיפוח נושאים חיצוניים בלבד ללא התעמקות, אך ורק למראית עין וכדי להשביע רצון הורים באופן פופוליסטי, חוסר נכונות לחדשנות, אין נכונות תפתח אופקים חדשים אצל ילדים מוכשרים ורק מצרים רגליהם כאשר ניתן להם כיכול לבחור בשיעורי העשרה בימים בהם מתקיימות פעילויות אחרות שאינן מאפשרות השתתפות בשיעורים אלה. ולצערי, עוד כהנה וכהנה בעיות. אני מקווה שביקורת זו תטופל באופן אנונימי ולא תיחשף בשם שולחה.
מכיר את בית הספר: הילד שלי לומד בביה"ס
*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן ומבוססת על תוצאות בחינות המיצ"ב של משרד החינוך. המידע עלול להכיל שגיאות וליקויים. יתר על כן, שגיאות עשויות ליפול גם בערכים המוצגים של תוצאות המבחנים. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!