בית ספר הפתוח הדמוקרטי, תל אביב - יפו

מידע כללי על בית ספר הפתוח הדמוקרטי, תל אביב - יפו

כתובת: תל אביב - יפו, נועם 8

סוג: תיכון

כיתות: י - יב

פיקוח: ממלכתי

סוג חינוך: רגיל

מספר תלמידים: 39

מספר כיתות: 2

תלמידים בכיתה: 9.0

שנת הקמה: 1998

טלפון: 03-6812568

מנהל/ת: צפורה קלבאנר

רשות חינוך: תל אביב-יפו

יום לימודים ארוך: לא

באופק חדש: כן

סוג חינוך: רגיל

מעמד ביה"ס: מוכר שאיננו רשמי

שפת לימוד: עברית

סקטור: יהודי

חוות דעת של הגולשים

יתרונות:

 • יש מכונות ממתקים ,הולכים לאכול מוקדם ויש ע...

חסרונות:

 • אין חסרונות

מה אתם חושבים על בית הספר הפתוח הדמוקרטי, תל אביב - יפו?

מפת הסביבה

 • מגורים
 • מסחר או תעשייה
 • מבנה ציבורי
 • פארק, גינה
 • אחר

הכירו את השכונה: שוק הפשפשים וצפון יפו

מחירי דירות:

מדד מדלן*: 2,114,000 ש"ח

מדד למ"ר: 33,100 ש"ח
מספר הדירות שנמכרו: 72

מחירי שכירות מבוקשים:

מדד השכירות של מדלן*: 5,460 ש"ח

מדד שכירות למ"ר: 84 ש"ח
מדד תשואת שכירות: 2.8%

מחירון דירות לפי חדרים

חדרים דירות חדשות יד שניה משנות ה-70 וה-80 יד שניה עד שנות ה-70
2 1,933,000 - -
3 3,270,000 1,634,000 1,775,000

מחירון שכירות מבוקשת לפי חדרים

חדרים שכירות מבוקשת תשואה
2 3,960 2.4%
2.5 5,740 2.4%
3 5,890 3%
דירות מיוחדות 7,440 -
בשנים האחרונות, אזור שוק הפשפשים וצפון יפו הפך ממקום אפור ומסחרי למוקד משיכה לבליינים ותיירים. אזור הפאבים בשוק שוקק חיים כל ימות השבוע, והפך בעיניי תל אביבים רבים למקום שמייצג את הפנים החדשות של יפו. בנוסף, נפתחו מספר בתי מלון ואכסניות באזור, וקבוצות של תיירים עושים סיורים רגליים בשוק ובעיר העתיקה באופן תדיר. המסעדות, הברים והחומוסיות מושכים תורים ארוכים, בייחוד בשישי-שבת. השוק עצמו גם שינה את פניו, וכיום במקום חנויות עממיות זולות אפשר למצוא חנויות יוקרה ווינטייג'. בקיץ, המקום נהיה עוד יותר עמוס, עם אירועים ומופעים בחסות העירייה, ובתקופת סוף הרמדאן האזור הופך למוקד עליה לרגל למוסלמים מכל הארץ שחוגגים את סוף החג. אז אם אתם מחפשים מקום מגורים שוקק חיים ואופנתי, כדאי לשקול את האזור. אם זאת, עבור מי שמחפשים סביבה שקטה יותר, שווה לחפש בחלק הדרומי של השכונה, המרוחק יותר מהמולת השוק, ובשכונות נוספות בסביבה כמו נגה.
עיריית תל אביב מקדמת תוכניות לבניית שורה של מגדלים לאורך רח' אילת-דרך יפו בדרום העיר. האזור, שנקרא "מתחם המסילה", על שם מסילת הרכבת הטורקית הישנה שעוברת במקום, הוא רצועת קרקע שמשתרעת מרח' אלנבי עד שד' ירושלים ביפו. לפי תוכנית המתאר לעיר (תא/5000), כל המתחם מיועד לבנייה של מגדלי משרדים ומגורים שיגיעו עד 40 קומות. המגדלים החדשים אמורים להתווסף לשני המגדלים שכבר נבנו שם בשנים האחרונות: מגדל נווה צדק (נחושתן) ומגדל אביב ליבר. התוכניות למגדלים החדשים מתקדמות כעת בוועדות התכנון, וחלקן כבר אושרו. תושבי השכונות הסמוכות, ובעיקר תושבי נווה צדק, מתנגדים לבניית המגדלים. טענתם היא כי המגדלים לא מתאימים לסביבה שבה רוב הבתים נמוכים וחלקם גם סומנו לשימור, ותשתיות התחבורה באזור אינן מפותחות מספיק. מנגד, טוענים בעירייה שהקו האדום של הרכבת הקלה, שעתיד לעבור במתחם, ייתן מענה לעומסי התחבורה שייווצרו שם בעתיד. חשוב לדעת שהמגדלים שעתידיים להיבנות במקום צפויים להשפיע על האופי הציורי וההיסטורי של השכונות הסמוכות, וגם עלולים להטיל צל על חלקים משכונת נווה צדק במהלך היום.
עיריית תל אביב מקדמת תהליכי התחדשות עירונית בשכונות הדרומיות של יפו. בתוכנית המתאר תא/5000, שאושרה בקיץ 2015, מסומנות מספר שכונות באיזור כ"מתחמי התחדשות עירונית". בפועל, זה אומר שבעלי נכסים שרוצים לקדם פרויקטים של תמ"א 38 או פינוי-בינוי עשויים ליפול על אוזן קשבת בעירייה. (ביפו זה ממש לא מובן מעליו – עבור רוב השכונות ההיסטוריות ביפו העירייה קבעה מדיניות נוקשה שלא מאפשרת לקדם תהליכי התחדשות עירונית בכלל.) העירייה אפילו תעזור לכם לקדם את העניין – יש חברה עירונית, עזרא וביצרון, שתפקידה ללוות פרויקטים של התחדשות עירונית, ולאחרונה העירייה התחילה להציע קורסים לבעלי נכסים בדרום יפו שמעוניינים לקדם מהלכים כאלה בבניינים שלהם. המדיניות חלה בעיקר בשכונות יפו ג', יפו ד', נווה גולן, דקר ונווה עופר, אך גם בחלקים מצהלון ושיכוני חסכון, ולאורך שד' ירושלים (גם בצפון יפו). יש לציין שהשכונות של דרום יפו הן עדיין מהזולות בעיר, אך הן גם חוו את עליות המחירים הדרמטיות שנראו בעיר בשנים האחרונות.
מחיר הדירות החדשות בעיר העתיקה של יפו הינו מהגבוהים בת"א-יפו, כאשר חלק ניכר מהדירות נמכרות במחיר שחוצה את רף ה-70,000 ש"ח למ"ר, וזאת לעומת המחיר הממוצע בת"א-יפו שעומד על כ-31,000 ש"ח למ"ר. מה הסיבה לכך? המחירים הגבוהים ביפו העתיקה נובעים, בין השאר, מהיעדר היצע משמעותי של פרויקטים חדשים, הערך ההיסטורי של המקום ואופי הפרויקטים החדשים בשכונה בעשור האחרון שיועדו במידה רבה לאלפיון העליון, הן באופי הבניה והן במיתוגם. חלופות מעניינות ליפו העתיקה תוכלו למצוא בשלושת השכונות הסמוכות, צפון יפו ושוק הפשפשים, מרכז יפו ושכונת עג'מי, בהן המחיר הממוצע למ"ר של דירות חדשות נע לרוב בין 22 ל-35 אלף ש"ח. בפרט יש לציין את שכונת עג'מי הגובלת מדרום, שבדומה ליפו העתיקה גם בה תמצאו את הקסם היחודי של האזור ותוכלו להנות מסביבה היסטורית לצד סמיכות לים. אמנם תחושת הביטחון בעג'מי נמוכה יותר וישנם אזורים מוזנחים, אך מחירי הדירות, שיכולים להיות נמוכים ביותר מ-50% ביחס ליפו העתיקה, הופכים אותה לחלופה אטרקטיבית.
תוכנית המתאר לעיר, שאושרה בקיץ 2015, שמה דגש מיוחד על פיתוח מזרח העיר, ומתארת גל של בניה חדשה בשכונות המזרחיות בשנים הבאות. בגדה המזרחית של האיילון מתוכנן המשך של מרכז העסקים הראשי (המע"ר), עם מגדלים גבוהים מאוד שבאזורים מסויימים יגיעו לגובה של מעל 40 קומות, שילוב של משרדים ומגורים. ברחובות הראשיים של מזרח העיר (משה דיין, יצחק שדה וההגנה), תיבנה בנייה גבוהה בפרויקטים של פינוי-בינוי. גם בשכונות המרוחקות יותר מהמרכז – כפר שלם, עזרא, הארגזים ולבנה – יש תוכניות לפינוי-בינוי ובנייה גבוהה במימדים גדולים, שצפויים להביא למתיחת פנים משמעותית בשכונות אלו. רחוב לה גארדיה יהפוך לרחוב הראשי של מזרח העיר, עם חזית מסחרית, בנייה גבוהה, שבילי אופניים ומדרכות רחבות ומוצלות. גשר יהודית שיחבר את ביצרון ורמת ישראל למרכז העיר (ראו דבר מומחה בנושא). מהלך משמעותי נוסף, שבמידה ויתממש צפוי לתת דחיפה דרמאטית לשכונות המזרחיות, הינו הפרויקט הגרנדיוזי לקירוי נתיבי איילון (ראו דבר המומחה בנושא). תנופת הבניה וההתחדשות במזרח העיר בעשור הקרוב עשויה להביא לעליית שווי הנכסים בשכונות המזרחיות של תל אביב יפו בשיעור גבוה יותר משיעור השינוי הממוצע בעיר.
העבודות להקמת הרכבת הקלה ביפו צפויים להתחיל בקיץ 2017. בזמן העבודות, שאמורות להימשך עד 2020 (ויש סיכוי לא קטן שיימשכו גם אחרי), תנועת המכוניות וחלק מקווי האוטובוס יצאו משדרות ירושלים ואמורים לעבור לרחוב שלבים, שנמצא במרחק של 400 מטר מהשדרה. אלא שגם ברח' שלבים מתוכננות עבודות רחובות-היקף (עבודות שאינן קשורות לרכבת הקלה - העירייה שואפת להרחיב את הכביש מהכניסה הדרומית לעיר בצומת וולפסון עד לרחוב אילת באזור נווה צדק). העבודות בקטע הדרומי של שלבים עשויות להתחיל כבר לקראת סוף 2015, ויכול להיווצר מצב שבו במקביל שניים מעורקי התחבורה העיקריים של יפו לתוך תל אביב יוגבלו. לתושבי האזור, בפרט לתושבי יפו ובת ים שעובדים בתל אביב, מומלץ להישאר עם אצבע על הדופק לגבי ישום שתי תוכניות אלו, ולהערך בהתאם.
הרחוב הראשי של יפו צפוי לשנות את פניו באופן משמעותי במהלך השנים הקרובות. בעיריית תל אביב מתגבשת תוכנית להפיכת שד' ירושלים למדרחוב בקטע הצפוני שלהן, וזאת כחלק מפרויקט הרכבת הקלה. לפי התוכנית, הרחוב ייחסם לרכבים פרטיים ואוטובוסים, ויעבור בו אך ורק הקו האדום של הרכבת הקלה. במידה והתוכנית תתממש תושבי האזור ייהנו ממרחב ציבורי משודרג ושקט, איכות האוויר תשתפר, ייסלל שביל אופניים חדש והמדרכות יורחבו על חשבון הכביש. אם אתם מחפשים דירה לטווח ארוך ואינכם רגישים לבלאגן ולעומס בכבישים, שצפוי בשנים הקרובות, דירה בקרבת שדרות ירושלים עשויה להוות חלופה מעניינת. אך גם אם החזון יתממש, צפוי לעבור זמן רב עד להשלמתו, ויש גם מי שמתנגד למהלך - מתארגנת מחאה של תושבים וסוחרים מקומיים נגד התוכנית, שטוענים שסגירת הרחוב לתנועה ממונעת תקשה על האוכלוסייה המקומית.
אצטדיון בלומפילד ביפו משמש בית לכמה קבוצות כדורגל ולעתים גם מארח מופעים של אמנים בינלאומיים. בזמן המשחקים והאירועים, תשתיות התחבורה בסביבת האצטדיון לא עומדות בעמוס והאזור מתמלא בפקקים. את קולות המשחקים אפשר לשמוע בכל השכונות בסביבה. בשנים האחרונות דובר על העברת האצטדיון למיקום אחר, רחוק יותר משכונות המגורים של יפו ודרום תל אביב, אך לבסוף הוחלט להשאיר אותו במקומו ודווקא להרחיב אותו בהשקעה כספית גדולה של כ-200 מיליון ש"ח. עונת המשחקים מתחילה בספטמבר ונמשכת עד מאי, והמשחקים מתקיימים בעיקר במוצ"ש וימי ב'. עומסי התחבורה בזמן הפעילות בבלומפילד מורגשים בעיקר ברחובות: שד' ירושלים, שלמה, שלבים, קיבוץ גלויות, התקומה, שארית ישראל, התחייה ודרך בן צבי.

מה חושבים השכנים על השכונה?

תחושת קהילה: (1)
מתאים למשפחות: (2)
מתאים לרווקים: (2)
מתאים לפנסיונרים: (2)

בתי ספר: (1)
גני ילדים: (1)

תחבורה ברכב: (1)
ביטחון אישי: (1)
נקיון ותחזוקה: (1)
חניה: (1)
נוחה להולכי רגל: (1)
תחבורה ציבורית: (1)

גינות ופארקים: (1)
קניות ומסעדות: (1)
בילוי ופנאי: (1)

מתאים לחילונים: (2)
מתאים לדתיים: (2)
מתאים לחרדים: (2)

יתרונות:

 • שוק הפשפשים וצפון יפו: שטחים ירוקים , גנים, מרכז מסחרי ממצא ועוד.
 • שוק הפשפשים וצפון יפו: זוהי שכונה מאוד מעניינת בנוף התל אביבי. היא נחלקת למספר מתחמים: 1. המושבה האמריקאית - גרמנית הנמצאת בצפון השכונה (רחובות אאורבך, בר הופמן, הרבי מבכרך...

חסרונות:

 • שוק הפשפשים וצפון יפו: יוקר מחייה מאוד יקר לא לבעלי אמצעים נמוכים גם עם דירה חינם.
 • שוק הפשפשים וצפון יפו: השכונה רחוקה מעט מצירי תנועה מרכזיים ואיננה נגישה ליציאות מהעיר.

מדד חברתי כלכלי: 7 מתוך 10

אחוז אקדמאים: 32%
שכר ממוצע: 7,040 ₪
מפלגה מובילה בבחירות: המחנה הציוני, 32%
שנת בניה ממוצעת: 1980
מוצא: ישראלי, 35%
תעסוקה: צווארון כחול, 46%
נפשות בדירה: 1.6
*הנתונים מבוססים על עיבוד נתוני הלמ"ס, ועדת הבחירות המרכזית ועוד
   
מבוסס על עיבוד דיווחי רשות המיסים

מחפשים דירה? קבלו להצעות באזור

בהרשמה אני מאשר קבלת דיוורים ופרסומות בהתאם לתנאי השימוש

חינוך בשוק הפשפשים וצפון יפו לחצו כאן לחינוך בשכונה

כללי

מספר בתי ספר: 15

מספר תלמידים בכיתה: 24

מספר תלמידים: 2,368

השגים במיצ"ב בסביבה

מדד מדלן: 53

שנת בחינה אחרונה: 2012

מדד מתמטיקה: 4

מדד מדע וטכנולוגיה: 6

מדד אנגלית: 7

מדד עברית: 2

מדד ערבית: 5

חוות דעת על בתי הספר בשכונה

יתרונות:

 • שכיף הספר כפי
 • מלמדים טוב מאוד חינוך מצוין פשוט בית ספר מ...
 • רמת לימודים טובה,חינוך נוקשה ומדויקת,כיתות...
 • הב״ס תומך,מחנך והמורים מדהימים

חסרונות:

 • שהילדים רבים מאוד
 • דל תקציב,נורא סגור,פרימיטיבי,מבט צר על העו...
 • הטיולים!בא לנו טיולים כיפיים ולא רק טיולים...
 • אין

בתי ספר בסביבה

שם שכבה פיקוח מדד מדלן שנת בחינה אחרונה אחוז התלמידים שקיבלו בעיטה או אגרוף בחודש הבחינה אחוז המורות שדווחו על שחיקה אחוז התלמידים שטוב להם בביה"ס
לטבע סביבה וחברה, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 100 2013 10 89
ביס לטבע סביבה וחברה, תל אביב יפו חט"ב ממלכתי 95 2013 17 42 88
אולפנא בני עקיבא, תל אביב יפו חט"ב, תיכון ממלכתי דתי 75 2013 9 15 57
אג'יאל, תל אביב יפו חט"ב, תיכון ממלכתי 75 2012 4 33 90
יסודי ערבי חדש, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 68 2013 11 20 72
לב-יפו אלזהראא, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 58 2013 22 37 82
רש"י בנות, תל אביב יפו (*) יסודי חרדי 55 2013
טרה סנטה, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 54 2012 16 30 78
אחוה יפו, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 53 2013 11 50 85
הדקל, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 50 2013 36 31 70
חסן ערפה יפו, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 47 2012 9 48 90
הפטריארכיה היונית הא, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 46 2012 9 33 80
חב"ד בנות, תל אביב יפו יסודי ממלכתי דתי 44 2013 2 33 98
ביה"ס הפתוח, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 40 2011 31 79
חט"ב ביה"ס הפתוח, תל אביב יפו (*) חט"ב ממלכתי 40 2012 16 22 89
הנשיא ויצמן, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 28 2012 26 44 54
קרית חינוך יפו, תל אביב יפו חט"ב, תיכון ממלכתי 25 2013 13 38 75
עירוני ו' מקיף, תל אביב יפו חט"ב, תיכון ממלכתי 25 2013 43 28 47
ביה"ס קהילה, תל אביב יפו (*) יסודי ממלכתי 25 2013 26 95
ת"ת רש"י, תל אביב יפו (*) יסודי חרדי 15 2012
ביאליק, תל אביב יפו יסודי ממלכתי 15 2013 43 40 69
עירוני יב', תל אביב יפו (*) חט"ב, תיכון ממלכתי 10 2012 10 45 74
עירוני מ"ב, תל אביב יפו חט"ב ממלכתי 10 2013 20 85
קהילה, תל אביב יפו תיכון ממלכתי
אביב, תל אביב יפו יסודי ממלכתי
הפתוח הדמוקרטי, תל אביב יפו תיכון ממלכתי
תיכון טכנולוגי נעמת, תל אביב יפו תיכון ממלכתי
מרכז חינוך יפו, תל אביב יפו תיכון ממלכתי
מרכז שיקום נוער ת"א, תל אביב יפו יסודי, תיכון ממלכתי
תקומה, תל אביב יפו יסודי, תיכון ממלכתי
טביטה הכנסיה הסקוטית, תל אביב יפו יסודי, תיכון ממלכתי
יפה נוף, תל אביב יפו יסודי ממלכתי דתי
מוזות-בי"ס תיכון לאומניות, תל אביב יפו תיכון ממלכתי
שובו-מעורב, תל אביב יפו יסודי חרדי
תיכון סנט מיכאל, תל אביב יפו תיכון ממלכתי
תיכון פרר, תל אביב יפו יסודי, תיכון ממלכתי
נוה שאנן, תל אביב יפו יסודי ממלכתי
תיכון טרה סנטה יפו, תל אביב יפו תיכון ממלכתי
אורט יד שפירא, תל אביב יפו תיכון ממלכתי
לבתי ספר המסומנים ב-(*) דירוג חלקי מאחר ופרסמו רק חלק מציוני הליב"ה. הדירוג יעודכן עם פרסום התוצאות.

גני ילדים בסביבה

שם הגן כתובת טלפון
שילה שדרה חב"ד 25 03-507-1722
רנג-טורקיז רובינשטיין יצחק 20
רנג-אפיק רובינשטיין יצחק 20
רנ_אדרית לויטן יצחק 5
רמה-גומא מאור עינים 4
רמא_פסנתר לויטן יצחק 7
רמא כנור לויטן יצחק 7
רלח אורין צונץ 7
רלב 2 לויטן יצחק 5
רכג-צנובר הנגרים 23
רכג-פרחים הנגרים 23
ריח-פזמון ליליאן 11
ריח-לחן ליליאן 11
ריו-המזח מגן אברהם 11
רח-3_שחף אשרמן יוסף 18 03-731-5446
רח-2_קנרית אשרמן יוסף 18 03-731-5287
רח-1_צפור שיר אשרמן יוסף 18 03-731-5448
רה-יפה נוף נחל שורק 5
ראשית חכמה צונץ 11
קצט 1 פסטלוצי 34 03-682-3450
קצח 2_דוגית בנימיני אהרון 7
קצב פסטלוצי 34 03-681-2240
קפח שזר 44 03-681-7570
קעט בצרון 19 03-561-5733
קעז שזר 46 03-681-8612
קסב1 פסטלוצי 34
קנו שקד 33 03-682-5033
קנא_סנפיר בנימיני אהרון 7
קנ-דגיג צנובר 10
קיט נחל שורק 7 03-683-4987
קיא 2 דולצ'ין אריה 22 03-741-1135
קיא דולצ'ין אריה 22 03-699-7091
קח-2 סמ איתן 11
קח-1 סמ איתן 11
קז אורי 9, 03-524-4606
קו2 פייר מנדס פרנס 17 03-681-8555
קהילה - קטנים הרצל 172
קהילה הרצל 172
קה_כסיף מאור עינים 4 03-681-7981
קג טולוז 3 03-569-9470
ק-חסידה ארליך 31
צט - בז צונץ 7
פז נועם 8 03-682-8544
עז מגן אברהם 11 03-681-8641
סה יפת 168 03-506-5152
סג מקרא קודש 10 03-631-5336
סב 1 מאור עינים 5 03-659-3408
נופר מאור עינים 4
נה שדרה יוצ"ר 5 03-544-1722
נג וכטנגוב 5א 03-681-8608
נב קדם 40 03-682-3774
נא4 חבר הלאומים 2 03-518-8219
נא3 חבר הלאומים 2 03-681-8640
מו-נמש ארליך 31
מד רידינג 35 03-699-2029
לח 1 צונץ 7 03-681-1045
כח-3 מולדת 2 03-688-3802
כח מולדת 2 03-688-3093
יד-1 הקישון 62 03-681-5904
יב-מרגלית רובינשטיין יצחק 18
טרה סנטה יפת 80 03-682-4828
הפרר,עמותת פריר יפו יפת 23 03-682-1890
הגן האורתודוקסי - יפו יפת 40 03-518-9358
גן נשי אגום רובינשטיין יצחק 20
גן הזית דרך שלמה 6
גן הדקל דרך שלמה 6
ג נחל שורק 1 03-628-6979
בית ספר טביטה יפת 21 03-682-1581

חוות דעת גולשים על בית הספר

26/08/2015
יתרונות: יש מכונות ממתקים ,הולכים לאכול מוקדם ויש עוד המון יתרונות
חסרונות: אין חסרונות
מכיר את בית הספר: אני לומד בביה"ס
*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן ומבוססת על תוצאות בחינות המיצ"ב של משרד החינוך. המידע עלול להכיל שגיאות וליקויים. יתר על כן, שגיאות עשויות ליפול גם בערכים המוצגים של תוצאות המבחנים. למרות מאמצים רבים לבדוק את איכות ונכונות המידע, אתר מדלן אינו אחראי לנכונותו של המידע, וכל שימוש בו נעשה על אחריות המשתמש, כמפורט בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!